Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

File virtualisatie en de-duplicatie de storagetrends

03 april 2008 - 08:434 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurISITTelindus
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Onderzoek onder de bezoekers van het door ISIT en Telindus georganiseerde Vision & Focus 2008 evenement wijst uit dat file virtualisatie en de-duplicatie hoog op de agenda staan bij Nederlandse bedrijven.

Ook grid storage, green disks en thin provisioning behoren tot dé trends van dit moment op het gebied van storage.

Het jaarlijks terugkerende Vision & Focus Event trok dit jaar meer dan 400 bezoekers uit diverse sectoren. Het event wat georganiseerd wordt voor CIO’s, IT-managers en Storage-, Netwerk- en Telecommanagers, geeft jaarlijks de trends aan op storage- en telecomgebied.

File virtualisatie goede oplossing voor grote volumes
Dat file virtualisatie erg populair is, bleek wel uit het bezoekersonderzoek tijdens het Vision & Focus event. Binnen veel bedrijven wordt onderzocht of de mogelijkheden voor file virtualisatie aanwezig zijn.
File virtualisatie lost de beperkingen van fileserving op. Meerdere fileservers worden geaggregeerd, waarbij het geheel zich gedraagt als een fysieke fileserver. Hierbij wordt gebruik gemaakt van global namespace.
"Door middel van file virtualisatie is het mogelijk om locatieonafhankelijk op te slaan", aldus Jerry Rozeman, Manager Consultancy bij ISIT. "Data kan verplaatst worden zonder downtime op fileniveau, de beschikbare ruimte voor data wordt opgeteld over meerdere heterogene fileservers, er is een transparante tiering van data zonder stubs en loadbalancing wordt toegepast. Dit alles maakt file virtualisatie een goede oplossing voor grote volumes."

De-duplicatie
Een andere belangrijke trend op het gebied van storage is de-duplicatie. Een meerderheid van de bezoekers gaf aan hierin geïnteresseerd te zijn. Bij de-duplicatie worden identieke diskblokken eenmalig opgeslagen in een disk gebaseerde backup. Er zijn twee verschillende uitvoeringsvormen van de-duplicatie, namelijk VTL target, waarbij VTL met de-duplicatie de tapelibrary vervangt, en host software waarbij de-duplicatie software de backup software vervangt. Met de-duplicatie krijgt de klant backup to disk, wat snel en betrouwbaar is, voor de prijs van tape. Er wordt dus gebruik gemaakt van tapeless backup.

Meerwaarde grid storage bevestigd
De interesse van bedrijven in grid storage is enorm gestegen. Uit het trendsonderzoek komt naar voren dat bijna alle aanwezigen de meerwaarde van een op grid gebaseerd systeem belangrijk vinden.
Grid storage bestaat uit een systeem dat is opgebouwd uit meerdere nodes van individuele systemen. Voordelen hiervan zijn onder andere hoge schaalbaarheid zonder downtime, locatieonafhankelijkheid door gebruik van IP, de mogelijkheid om klein te beginnen en groot te eindigen en het eenvoudige hardware lifecycle management.

Kostenbesparingen door inzet green disks
Het verminderen van stroomverbruik van datacenters staat bij veel bedrijven ter discussie. Echter, bij nog geen 50 procent van de bezoekers van Vision & Focus staat dit onderwerp daadwerkelijk hoog op de agenda.
Een manier om stroomverbruik te verminderen is volgens Jerry Rozeman de inzet van green disks. "Primair zijn deze disks voor back-up en archivering. Niet actieve diskdrives worden uitgeschakeld waardoor minder stroom wordt verbruikt. Wij hebben in de praktijk gezien dat hierdoor datacenters in staat zijn hun stroomverbruik met 75 procent terug te brengen. Dit levert aanzienlijke kostenbesparingen op."
Naast besparingen op energiekosten en apparatuur wordt bij gebruik van green disks de warmteafgifte beperkt. Dit alles maakt green disks milieuvriendelijker dan andere oplossingen.

Thin provisioning
Bij thin provisioning krijgt elke server meer storage toegewezen dan daadwerkelijk nodig is. Dit vereenvoudigt het beheer en zorgt voor efficiënt gebruik van de diskcapaciteit. Op de vraag of men kiest voor thin provisioning indien hun storage systeem dit ondersteunt, antwoordde meer dan de helft  van de ondervraagden dat zij de voordelen van thin provisioning zien. Opvallend was dat 36 procent aangaf thin provisioning te riskant te vinden.
Jerry Rozeman licht toe: "De werkelijke capaciteit dient zeer intensief gemonitord te worden, aangezien applicaties over meer ruimte denken te beschikken dan daadwerkelijk aanwezig is. Indien iemand bewust of onbewust deze schijncapaciteit adresseert zal de betreffende applicatie offline gaan omdat deze ruimte niet aanwezig is. Veel bedrijven zien dit als een bedreiging voor de continuïteit van de storage-omgeving."

Meer over

DienstenStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs