Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Nieuwe poging Microsoft met Yahoo

19 mei 2008 - 05:353 minuten leestijdActueelCloud & Infrastructuur

Niet persé een volledige overname is het doel van Microsoft met het opnieuw openen van de deur naar Yahoo. Dit is wel de meest voor de hand liggende optie mochten de partijen toch bij elkaar komen.

Met een korte verklaring liet Microsoft weten dat hij toch doorgaat met het onderzoeken en nastreven van de mogelijkheden om online diensten en reclameactiviteiten te verbeteren en uit te breiden.

De pijlen zijn daarbij wederom gericht op Yahoo. Er is overleg geopend met Yahoo om te kijken of er een alternatief is voor een transactie met Yahoo waarbij geen overname van het hele bedrijf plaatsvindt.

Microsoft brengt ‘op dit moment’ geen bod uit om Yahoo geheel in handen te krijgen, maar behoudt zich het recht voor om dat wel te doen, afhankelijk van toekomstige gesprekken met Yahoo of met aandeelhouders.

Dit komt snel na het nieuws van een samenwerking tussen Yahoo en reclameconcern WPP, maar niet onverwacht. Microsoft weet zich van kansen verzekerd nu Carl Icahn op Yahoo is gesprongen als ridder van de morrende grootaandeelhouders. Die betreuren dat Microsoft Yahoo niet kocht voor 35 dollar per aandeel, het midden tussen de vraag- en biedprijs in eerdere onderhandelingen. Jerry Yang (foto), bestuursvoorzitter van Yahoo, moest daarop laten weten dat de deur niet voorgoed gesloten was, al wees hij de actie van Icahn af.

Voor Yahoo zit er in elk geval niets anders op dan voorlopig even geen uitgebreid contract te sluiten met Google, de grote stoorzender bij de eerder stukgelopen onderhandelingen. Tekent Yahoo met Google voor het verzorgen van zoek- en eventueel andere reclame op de sites, dan is er voor Microsoft weinig meer aan.

Yahoo kwam zojuist met een antwoord. Yahoo zegt daarin dat hij doorgaat met het onderzoeken van mogelijke transacties. Maar Yahoo is ‘op dit moment’ niet geïnteresseerd in een transactie weerbij de volledige overname van het bedrijf in het geding is. Ieder bod wordt beoordeeld, ook een mogelijk aanbod van Microsoft in welke vorm dan ook.

Er was nog geen enkele beursreactie op de opnieuw door Microsoft en Yahoo geopende deuren. De koers van Yahoo daalde vrijdag iets, ook nabeurs nog minimaal, en staat bij opening vandaag op 27,66 dollar. Een koerssprong is onvermijdelijk. De koers van Microsoft staat op nagenoeg 30 dollar.

Het oorspronkelijke bod op 31 januari bedroeg 31 dollar per aandeel Yahoo, voor de helft te betalen met geld, de andere helft in aandelen Microsoft. Het bod was op dat moment 44,6 miljard dollar waard, maar nam af door een koersdaling van Microsoft. Microsoft wil tenminste 33 dollar per aandeel betalen en daarmee tot een kleine 50 miljard dollar gaan.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Plat4mation

    AI-gedreven servicetransformatie bij Philips (Plat4mation)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    AirHub haalt 4,4 miljoen euro op voor verdere ontwikkeling drone-operatiesoftware

    Cloud & Infrastructuur

    Terwijl ai versnelt, hapert de cloud: slechts 14 procent is echt klaar

    Security & Awareness

    Ot-security: markt in kaart

    shutterstock_679362694 Profit_Image 16x9
    Cloud & Infrastructuur

    PUE in datacenters is nuttige graadmeter (in juiste context)

    Cloud & Infrastructuur

    Hoofdpijndossier GrIT verdiept zich: private cloud blijkt nieuwe bottleneck voor Defensie

    Cloud & Infrastructuur

    Met eSim voor iot is SGP.32 een feit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs