Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Nederland topland met zakelijk WiFi-gebruik

26 september 2008 - 22:25ActueelCloud & InfrastructuuriPass

Schiphol is het kloppend hart van WiFi-Nederland, volgens cijfers van iPass. Het zakelijke mobiele breedbandbedrijf ziet dat eenderde van alle Nederlandse betaalde surfsessies op Schiphol plaatsvindt.

In de eerste helft van 2008 vonden er op luchthaven Schiphol 36.941 WiFi-sessies plaats. Gemiddeld duurde een surfsessie daar 39 minuten. Het aantal sessies groeide in een jaar met 60 procent.

Dat blijkt uit cijfers van iPass, een Amerikaans bedrijf dat internettoegang in de breedste zin van het woord verkoopt aan grote ondernemingen. Die bedrijven sluiten een abonnement bij iPass af om hun personeel overal ter wereld toegang tot internet te geven, Wifi en umts. iPass verrekent de daadwerkelijke kosten op zijn beurt met de lokale telecomaanbieders.

De cijfers laten zien dat er nog steeds groei zit in het zakelijk gebruik van WiFi, maar geen honderden procenten meer zoals enkele jaren geleden. Het aantal bij iPass opgezette sessies groeide afgelopen jaar met 46 procent.

Internetsessie van anderhalf uur
Klanten van het Amerikaanse bedrijf zetten in de eerste zes maanden van 2008 in Nederland 105.203 WiFi-sessies op. Daaronder vallen ook hotels, wegrestaurants en andere horeca-gelegenheden. Ten opzichte van het eerste halfjaar in 2007 is dat een groei van 73 procent. Een gemiddelde surfsessie in Nederland duurt 93 minuten.

Nederland is verantwoordelijk voor 4 procent van alle bij iPass opgezette mobiele dataverbindingen voor zakelijke gebruik. Amerika is veruit de grootste met 44 procent, gevolgd door Engeland (13 procent) en Duitsland (12 procent).

Publieke hotspots
Uit onderzoek van Telecom Magazine bleek dat KPN, T-Mobile, Swisscom en Mobilander het gebruik van hun Nederlandse commerciële Wifi-punten met ruwweg 50 procent zagen stijgen in 2007. Bij KPN gebruikten iedere maand gemiddeld 70.000 klanten de publieke hotspots.

Mobiel internet via umts wint in Europa rap aan populariteit. Umts wordt gezien als de overal aanwezige maar langzamere variant van WiFi. Aan het begin van de zomer bleek dat Vodafone inmiddels 7 procent van de concernomzet realiseert met umts-handel. Bij T-Mobile heeft 4,4 procent van de klanten een abonnement op mobiel internet, bij KPN is dat 8 procent.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Fokken met data

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Introductie van sase in het netwerk: eenvoudiger beheer en lagere kosten

    Handen
    ActueelSoftware & Development

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Inzicht in kwetsbaarheden aanvalsoppervlak gaat voor budget

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Eigen datacenter, colocatie of cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs