Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Onderzoek: MKB-er vertrouwt op fingerspitzengefühl

15 oktober 2008 - 11:13ActueelWerkplek & Beheer
Redactie Computable
Redactie Computable

Nederlandse MKB ondernemers hebben veelal geen exact beeld van de financiële situatie in hun bedrijf. 50% geeft toe te vertrouwen op het “fingerspitzengefûhl” als het gaat om het financiële reilen en zeilen van hun onderneming. Dit is hoogst opmerkelijk in economisch onzekere tijden. Onderzoek van MKB Nederland leert, dat 66% van de MKB ondernemers weinig vertrouwen heeft in de economische ontwikkelingen voor volgend jaar.

Exact Online deed onderzoek onder 650 financieel verantwoordelijk bestuurders en eigenaren van bedrijven met minder dan 25 medewerkers. Van deze ondernemers weet 40% pas aan het einde van de maand hoe de onderneming er voor staat. Voor 31% blijft dat een mysterie tot het eind van elk kwartaal en 29% heeft dat inzicht pas na de jaarafsluiting.

Frank de Vos, directeur van Exact Online: "Er is veel ruimte voor verbetering. Het beperkte inzicht in het bedrijfsresultaat dat veel ondernemers kennelijk hebben, is zorgwekkend. Ondernemers beperken zich zo in de mogelijkheden om hun bedrijf tijdig bij te sturen. De huidige stand van de economie vraagt om actueel inzicht, zodat er tijdig beslissingen genomen kunnen worden."

Uit het onderzoek blijkt verder dat de groei in het gebruik van online boekhoudoplossingen, zoals Exact Online, doorzet. Ruim 15% van de ondervraagden gebruikt al een online boekhoudoplossing en ruim 20% geeft aan dat binnen een half jaar te gaan doen. Hier staat tegenover dat 30% in het geheel niet investeert in boekhoudsoftware en voor een derde van die groep is de computer in het geheel niet in beeld. Daar geschiedt de boekhouding nog volledig op papier.

Het volledige onderzoek leest u op http://pic.vicinity.nl/click.php?pom=proxi&destination=10d93dff482135488c4fa68b17d57f25&linkid=153983.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Meer lezen

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    ActueelCarrière

    Unica-ceo Andringa: ‘Wij nemen de regiefunctie nog steviger in handen’

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Eerste overname IT Local onder Smizer: Infotune ICT

    ActueelOverheid

    Rijk moet meer vissen uit eigen ict-vijvers

    OpinieSecurity & Awareness

    Alléén multi-factorauthenticatie beschermt organisaties niet

    ActueelOverheid

    RDW in zee met Get There en Centric voor ict-support

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs