Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

R&d-groei Europa steekt die van VS voorbij

31 oktober 2008 - 11:24ActueelWerkplek & BeheerEuropese Commissie

De groei in investeringen in onderzoek en ontwikkeling in Europa heeft dit jaar die van de Verenigde Staten afgetroefd. Onder meer de it-sector blijft een belangrijke r&d-leider.

In het ‘EU Industrial R&D Investment Scoreboard 2008’ bekijkt de Europese Commissie de investeringen van de 1000 Europese en 1000 niet-Europese bedrijven die het meeste investeren in r&d (research & development). Een belangrijke vaststelling dit jaar is dat de groei in Europa vrij constant blijft – van 10 procent vorig jaar naar 9 procent dit jaar – maar dat die in de Verenigde Staten enorm daalt. Daardoor zit de groei van de VS-investeringen in r&d voor het eerst (net) onder het Europese groeiniveau.

Wereldwijd is Microsoft de belangrijkste investeerder in r&d met 5,85 miljard euro. General Motors staat op 2 met 5,54 miljard euro en Pfizer maakt de top 3 volledig met 5,53 miljard euro. De eerste Europese topper staat op plaats 5: Nokia met 5,25 miljard euro.

De belangrijkste ict-namen in de wereldwijde ranglijst zijn – naast Microsoft – Intel (15), IBM (16), Matsushita (18), Alcatel-Lucent (21) en Siemens (22). De ict-sector is weer een van de sectoren met de hoogste r&d-intensiteit, naast onder meer de farma-industrie en de biotechnologiesector. De telecomsector daarentegen vertoont een lage r&d-intensiteit.

Lijstjes
Er zijn ook Europese lijstjes per sector beschikbaar in het rapport. Zo blijkt het Britse BT de belangrijkste ‘r&d’er’ binnen de ‘fixed line’ telco’s met een budget van 1,7 miljard euro. Belgacom staat in die lijst op 9 met een r&d-budget van 41 miljoen euro. Vodafone is de grootste r&d-aanhanger bij de mobiele telco’s. Bij ’telecomuitrusting’ staat Nokia op 1, Alcatel-Lucent op 2 en Ericsson op 3. Option staat er op 9 met een budget van 30,6 miljoen euro.

Bij ‘computerdiensten’ staat Fujitsu Siemens Computers op de eerste plaats. Lycos Europe, uit Nederland, staat op 1 bij ‘internet’. Binnen de grote categorie ‘software’ doet SAP het veruit het beste met een budget van 1,4 miljard euro. In de chipindustrie liggen Infineon, STMicroelectronics en NXP vrij dicht bij elkaar met een r&d-budget dat rond de 1,1 miljard euro schommelt.

 

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    Per­so­neels­te­kort stuwt in­ves­te­rin­gen in au­to­ma­ti­se­ring en ai

    Financiële dienstverlening

    Kort: Mil­jar­den­ver­lies door verouderde be­taal­sys­te­men, Knaken-klanten toegang ontzegd tot crypto (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Flagshipstore Amac op Zuidas, partnerschap Fujitsu en Anthropic (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Te veel moeite

    Overheid

    Groen licht voor moderne Archiefwet

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Nog geen stroom in NorthC-datacenter, campagne EZK over noodvoorzieningen (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs