Exact Software wil de Maleisische hrm-softwareleverancier Orisoft overnemen. Er is ongeveer drie miljoen euro geboden. Exact, hoopt de overname volgend boekjaar af te ronden zodat het geen gevolgen heeft voor de tegenvallende omzet over 2008.
Exact Software uit Delft heeft een overnamebod uitgebracht op de Maleisische hrm-softwareleverancier Orisoft. Door de overname hoopt Exact een groter klantenbestand op te bouwen in Maleisië en Thailand. Het bod is onderdeel van een overnamestrategie om te het klantenbestand voor financiële en hrm-software in die regio uit te breiden. Ook moet het eigen netwerk van de verkoopkantoren van Exact in Azië het distributiekanaal van Orisoft versterken.
Orisoft, opgericht in 1990, levert software voor human resource management, tijd- en aanwezigheidsmanagement, salarisverwerking en employee self service. Het bedrijf heeft tachtig medewerkers en boekte over 2007 een omzet van ongeveer 1,6 miljoen euro.
Exact verwacht de overname in januari 2009 af te ronden. Daardoor zal de overname geen impact hebben op de tegenvallende financiële resultaten van 2008.