Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Licentiemodel leidt tot perverse klantrelatie

04 december 2008 - 15:49ActueelGovernance & Privacy

Software slijt niet. Wil je bedrijven dus een nieuwe licentie verkopen, dan moet je de ondersteuning op je product stopzetten. Nieuwe functionaliteit is alleen maar een excuus om een nieuwe versie uit te brengen. Dat zegt de ceo van opensourcesoftwareleverancier Red Hat.

Volgens Red Hat ceo Jim Whitehurst leidt het businessmodel van bedrijven die software verkopen op basis van een licentiemodel tot een ‘perverse’ klantrelatie. Whitehurst: "Software slijt niet. Hoe krijg je je klant dan zo gek om opnieuw een licentie te nemen? Je stopt de ondersteuning op je product. Zo dwing je klanten up te graden. Nieuwe functionaliteit is het excuus, terwijl uit onderzoek blijkt dat negentig procent van de programmafuncties niet wordt gebruikt. Ondertussen wordt software alleen maar omvangrijker."

Kredietcrisis
Whitehurst vindt een abonnementsmodel, zoals Red Hat hanteert, wel klantvriendelijk: "Wij willen dat klanten elk jaar hun abonnement verlengen. We dringen ze geen nieuwe functionaliteit op. We dwingen hen niet hun ict-omgeving te veranderen en applicaties te reïntegreren. We voegen alleen functies toe waar onze klanten om vragen. Dat maakt ons businessmodel inherent klantgericht. Daardoor groeien we, ook tijdens deze down cycle."

De Red Hat-ceo betoogde al eerder dat de kredietcrisis goed is voor leveranciers van opensourcesoftware. Whitehurst herhaalde deze boodschap woensdagmiddag nog eens tijdens een bezoek aan Amsterdam: "De .com-crisis was voor Red Hat de start van een bloeiperiode. Veel bedrijven besloten toen, gedwongen door de economische crisis, te migreren van Unix naar Linux. Nu zien we opnieuw groei. Dat komt niet alleen omdat bedrijven overstappen van WebSphere op JBoss, maar ook omdat ze Windows inruilen voor Linux. Tijden zoals deze zijn goed voor ons."

SOA-platform succesvolste lancering ooit
Whitehurst zegt niets te merken van de tanende populariteit van de service oriented architecture (soa), die Gartner onlangs in een rapport benoemde. Whitehurst: "Het JBoss Enterprise SOA Platform is onze meeste succesvolle productlancering ooit."

Het JBoss Enterprise SOA Platform van Red Hat combineert soa, enterprise application integration (eai), business process management (bpm) en event-driven architecture (eda) technologieën, om services en applicaties te integreren en bedrijfsprocessen te automatiseren. Het platform kan geïntegreerd worden met open en gesloten source producten en tools van derden.

Meer over

BesturingssystemenLicenties

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Cloudsector voelt zich gepasseerd bij keuze voor StackIT [update]

    Cloud & Infrastructuur

    Twijfels of ‘Lidl-cloud’ wel zo soeverein is

    Overheid

    UWV houdt geloof in dreigend it-fiasco: BMS

    Falen, fiasco, vallen, mislukt
    Overheid

    Een nieuw, uniek ict-dieptepunt bij het UWV

    Overheid

    Kans bijna verkeken om DigiD-kwestie snel op te lossen

    shutterstock_2339929885 TippaPatt 16x9
    Zorg

    ChipSoft bijt in het stof tegen noordelijke ziekenhuizen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs