Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Overheid steekt miljoen in ICT windmolens

19 januari 2009 - 09:13ActueelOverheid
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Europa, Noord-Holland, het Rijk en bedrijven investeren gezamenlijk ruim twee miljoen euro in de ontwikkeling van een ict-systeem voor onderhoud van offshore windenergieparken. De windmolens worden op afstand beheerd.

Het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling, de provincie Noord-Holland en het Rijk steken ruim een miljoen euro in het ict-systeem DOWES, dat staat voor Dutch Offshore Wind Energy Services. Door het systeem moeten offshore windparken op afstand zo efficiënt mogelijk beheerd worden.

Met sensoren die bevestigd zijn op de bladen, mast en turbine kan op afstand informatie over de windmolens uitgelezen worden. Met die informatie moet onnodige stilstand van turbines worden voorkomen en kunnen onderhoudswerkzaamheden zo efficiënt mogelijk gepland worden. De bedrijven ATO, TNO, ECN, AMC-TT en Peterson dragen 900.000 euro bij aan de ontwikkeling. Het systeem moet eind 2013 klaar zijn.

De gezamenlijke provincies investeren tot 2011 ten minste 200 miljoen euro in klimaat en energieprojecten. De provincies hopen zo met eigen middelen de klimaatdoelstellingen van het Rijk te realiseren.

Meer over

Offshoring

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    5 reacties op “Overheid steekt miljoen in ICT windmolens”

    1. jan schreef:
      19 januari 2009 om 12:20

      Laten we nu wel kiezen voor een ICT leverancier die zijn sporen in dit soort systemen heeft verdiend en ook dezelfde ontwerpers en programmeurs kan leveren. De toekomst van onze planeet is afhankelijk van deze keus. Dus geen uurtje-factuurtje-bedrijven maar echte software ontwikkelaars.

      Login om te reageren
    2. Johan schreef:
      19 januari 2009 om 18:29

      @jan,

      Ik kreeg wel een smile van jouw reactie! Ik geloof niet dat we ons veel zorgen hoeven maken. Het budget van “maar liefst” 1 miljoen, zullen de kantoorautomatiseerders met hun uitgezonden hulpontwikkelaars graag laten liggen. Die komen onder de 10 miljoen sowieso hun bed al niet meer uit. Er is nog hoop voor deze planeet!

      Login om te reageren
    3. Rob schreef:
      19 januari 2009 om 19:20

      Is er een link waar meer info over dit project te vinden is? Wat de requirements zijn etc?

      Login om te reageren
    4. Wouter schreef:
      19 januari 2009 om 19:20

      @johan & jan

      haha, ik hoop dat jullie gelijk krijgen! Laten we nu eens kiezen voor toegeweide (kleinere?) organisaties die het niet alleen aan kunnen, maar het ook willen en er 100% voor gaan. Ipv de standaard ’tender’ partijen die het project waarschijnlijk op alle KPI’s over de balk helpen…

      Login om te reageren
    5. Frank schreef:
      20 januari 2009 om 07:49

      Waarom combineren we niet twee goede ideeen? Een Windmolenpark op zee met een Serverpark in zee. Ik meen dat het Google was die een tijd geleden met het plan kwam van een Serverpark in zee. Als ze toch aan de slag gaan voor een Windmolenpark kunnen ze net zo goed wat containers in zee installeren. En stroom voor de servers is er dan genoeg!

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Europese regels drijven digitale infrastructuur in handen van niet-Europese giganten

    Jacob Spoelstra blazen vermoeiend
    ChannelOverheid

    Spoelstra Spreekt: Van het kastje

    Phishing fastfood vis
    ActueelOverheid

    Kort: Digitalisering overheid gaat traag, phishing by McDonald’s (en meer)

    Freelancer
    AchtergrondCarrière

    Zzp’er in de it flirt met dienstverband

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs