Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Apple: 40 procent meer iPhones verkocht dan verwacht

22 januari 2009 - 09:31ActueelCloud & InfrastructuurApple

Apple giert over zijn ooit pretentieus klinkende doelstelling dat het 10 miljoen iPhones wilde verkopen. Uit de kersverse kwartaalcijfers blijkt dat het er bijna 14 miljoen verkocht en dat er mogelijk een goedkopere iPhone-versie komt.

Wereldwijd gingen er in 2008 13,675 miljoen mobiele telefoons van Apple over de toonbanken. Ondanks de slechte batterijduur en het soms gebrekkige bereik verkocht T-Mobile er in Nederland meer dan 100.000.

Oorspronkelijk deed Apple in 2006 de gedurfde uitspraak dat het in 2008 1 procent van de smartphone-markt naar zich toe zou trekken. Daarvoor zou het 10 miljoen  iPhones moeten verkopen. Daarin is het ruim geslaagd, zo blijkt nu.

Over vorig kalenderjaar werden er bovendien ruim 55 miljoen iPods verkocht. In het net afgesloten kwartaal waren dat er bijna 23 miljoen. Apples tijdelijke baas Tim Cook vermoedt dat de 3 procentsstijging in iPod-verkopen deels ten koste is gegaan van het aantal verkochte telefoons.

Vooralsnog lijkt het bedrijf geen last te hebben van de economische crisis. Bijna de helft van de omzet, 46 procent, is afkomstig van buiten Amerika.

Cook liet tussen de regels door blijken dat Apple in de komende tijd een gestripte, goedkopere versie van de iPhone op de markt zou kunnen brengen. Hij stelde althans, dat consumenten minder snel smartphones kopen in economisch slechtere tijden. "Maar we hebben een sterke concurrentiepositie en een extreem goed pijplijn met nieuwe producten".

Afgelopen week maakte Apple bekend dat er tot dat moment 500 miljoen programma’s waren gedownload via de ingebakken downloadwinkel iTunes App Store. De mogelijkheid om software van derden snel en makkelijk te kunnen installeren op iPhones wordt als onderscheidend gezien ten opzichte van andere telefoons.

De omzet over de drie maanden tot 31 december steeg in een jaar met 570 miljoen tot 10,2 miljard dollar. De nettowinst groeide met 30 miljoen tot 1,6 miljard dollar. De brutowinstmarge bleef gelijk op 34,7 procent.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Van Amsterdam naar wereldwijde impact:...

    Elastic is inmiddels een wereldspeler in search, observability en security, maar het verhaal begint verrassend dichtbij: in Amsterdam. Daar werd het bedrijf in 2012 opgericht, op basis van een simpel...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Tweede Kamer: DigiD blijft Nederlands

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Philips verhoogt efficiëntie met ai, bedrijven slecht voorbereid op calamiteit (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Zo behoud je controle over kritieke data in een onzekere wereld

    Licentiewatch Broadcom
    Cloud & Infrastructuur

    Woede bij cloud- en serviceproviders om nieuwe kaalslag Broadcom/VMware

    Innovatie & Transformatie

    Rijksoverheid laks met aanpak quantumdreiging

    Innovatie & Transformatie

    Kort: EU steunt superconducting‑quantum, nieuw ai-dataplatform CM.com (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs