Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

KPN neemt meerderheidsbelang in Talk & Vision

01 juli 2009 - 08:27ActueelCloud & InfrastructuurKPNTalk & Vision
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

KPN neemt een meerderheidsbelang van 51% in Talk & Vision, een snelgroeiend bedrijf gespecialiseerd in videoconferencing. Talk & Vision wordt samengevoegd met de videoconferencingactiviteiten van Getronics en KPN.

Met de overname ontstaat een bedrijf dat wereldwijd videoconferencingdiensten aanbiedt. Talk & Vision biedt ondersteuning en onderhoud en levert apparatuur voor videocommunicatie aan multinationals, het MKB en diverse organisaties in de gezondheidszorg en bij de overheid. Het bedrijf heeft verschillende verkoopkantoren in de Benelux, Duitsland en Groot-Brittannië en ondersteunt haar klanten wereldwijd. In 2008 realiseerde Talk & Vision een omzet van 13 miljoen euro. Financiële details van de overname worden niet bekendgemaakt. In 2012 zal KPN het belang in Talk & Vision uitbreiden naar 100%.
Videoconferencing maakt het mogelijk om mensen op verschillende locaties bij elkaar te brengen. Door de verbeterde technologie en netwerkcapaciteit is videoconferencing een goed alternatief voor fysiek vergaderen. De klant kan het beheer uitbesteden waarbij de video-activiteiten op afstand worden georganiseerd en beheerd. Zo kunnen videovergaderingen wereldwijd worden opgezet. Ook wordt permanent toezicht gehouden op de verbinding om eventuele storingen ad hoc te kunnen oplossen. Het beheer uitbesteden betekent dat het systeem altijd gebruiksklaar is.
De markt voor videoconferencing groeit snel. Zowel Talk & Vision als KPN en Getronics behaalden in 2008 op dit terrein een omzetgroei van ongeveer 35%. Videoconferencing geeft bedrijven de mogelijkheid om te besparen op reis- en verblijfkosten en zo de arbeidsproductiviteit te laten stijgen. Daarnaast kan videoconferencing bijdragen aan het verminderen van files en daarmee de uistoot van Co2. De overname van Talk & Vision past goed binnen Het Nieuwe Werken, een concept dat zowel KPN als Getronics aan klanten levert. Het Nieuwe Werken is daarnaast ook een belangrijke pijler van het duurzaamheidbeleid van zowel KPN als Getronics.
"De economische crisis brengt aan het licht dat werken efficiënter moet en dat dit ook kan. Dat sluit goed aan bij ons concept van Het Nieuwe Werken en biedt onze zakelijke klanten de mogelijkheid om kosten te besparen," aldus Eelco Blok, lid van de Raad van Bestuur van KPN.

De activiteiten van Talk & Vision worden ondergebracht bij Getronics Information & Communication Solutions. Getronics bedient bij KPN de Top 500 grootzakelijke klanten met IT en Telecommunicatie.

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs