Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Afstudeerproject Caesar Groep wint Sun Microsystems JavaFX Coding Challenge

21 juli 2009 - 11:123 minuten leestijdActueelIT Strategy & Governance

Met zijn afstudeerproject bij ICT-dienstverlener Caesar Groep won Ramin Mohammadi de JavaFX Coding Challenge van Sun Microsystems. Hij onderzocht de mogelijkheden van het Rich Internet Applications-platform (RIA) van Sun Microsystems.

Hiervoor ontwikkelde hij Caesar Photobook Mobile, een JavaFX-applicatie voor mobiele apparaten. Sun Microsystems beloonde de applicatie met de eerste plaats in de JavaFX Coding Challenge. Caesar Groep bood Mohammadi een afstudeerplaats in zijn Expertisecentrum Java aan en gaf hem alle vrijheid om de kennis en middelen van Caesar Groep te benutten voor zijn onderzoek.

Sun Microsystems reikt de prijzen voor de internationale JavaFX Coding Challenge uit aan individuen en bedrijven die een innovatieve en veelbelovende JavaFX-applicatie hebben ontwikkeld. Mohammadi won de eerste prijs in de categorie ‘Students’. In de eerste fase van zijn onderzoek ontwikkelde hij twee vergelijkbare applicaties: een in JavaFX en een in Adobe Flex. Op deze manier analyseerde en verduidelijkte hij de verschillen tussen het JavaFX-platform en het Adobe Flex-platform en bracht de voor- en nadelen van beide platforms in kaart. Vervolgens verdiepte hij zijn onderzoek door de vele opties van het JavaFX-platform voor mobiele apparaten te laten zien. Om dit mogelijk te maken, bouwde hij Caesar Photobook Mobile. Dit is een applicatie om foto’s op een mobiele telefoon te downloaden en weer te geven. Door de gebruiksvriendelijkheid van de applicatie kan dit hiermee op een zeer makkelijke manier. Met deze applicatie sleepte Mohammadi de award in de wacht.
Caesar Groep heeft de persoonlijke kennisontwikkeling van medewerkers hoog in het vaandel staan. De in 2008 ‘TOP ICT-werkgever’ biedt werknemers volop mogelijkheden om hun ICT-kennis up-to-date te houden en zich te specialiseren op een specifiek vlak. Zo kunnen medewerkers trainingen volgen, in groepen (task-forces) onderzoeken doen en ontvangen ze daarbij uitstekende begeleiding. Ook studenten die willen afstuderen op een interessant ICT-onderwerp, kunnen bij Caesar Groep hun afstudeerproject doorlopen. De ICT-informatie die afstudeerprojecten oplevert, gebruikt Caesar Groep om klanten optimale ondersteuning te bieden.
"Java-technologie is continu in ontwikkeling. Om op de hoogte te blijven van de nieuwste Java-innovaties en -toepassingen, hebben we het Expertisecentrum Java in het leven geroepen", zegt Casper Creyghton, Manager Operations bij het Expertisecentrum Java van Caesar Groep. "Dit expertisecentrum past in de doelstelling van Caesar Groep om persoonlijke kennisontwikkeling van medewerkers te stimuleren. Het afstudeerproject van Ramin Mohammadi is een van de activiteiten vanuit dit expertisecentrum. Iedereen die in zijn of haar werk te maken heeft met Java – en dat zijn er heel wat binnen ons bedrijf -, kan bij ons terecht voor ondersteuning, informatie of advies."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Minder verlies, wel aanhoudende omzetkrimp bij Atos

    Overheid

    Garbage In – Garbage Out – Garbage Lost

    Cloud & Infrastructure

    Kort: FTTH Council Europe omgedoopt tot Fibre Council Europe, nation-state-aanvallers dol op gen-ai (en meer)

    Software & Development

    Exposities over de invloed van gaming

    Cloud & Infrastructure

    Afpersing via technologische afhankelijkheid door de VS: is dat echt een risico?

    IT Strategy & Governance

    Kort: Geen 5 maar 7 ai-gigafabrieken EU, tweede locatie HomeComputerMuseum (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs