Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

De kijk van Van Eijk: Schoolschriftje

19 oktober 2009 - 09:14OpinieCloud & Infrastructuur
Peter van Eijk
Peter van Eijk

Bij een beheeroverleg hoorde ik laatst iemand roepen dat we standaard changes nodig hebben, met duidelijke formulieren. Ik voelde dat iemand dat niet ging begrijpen. Na een tijdje kreeg ik het door.

Ontwikkelaars kunnen zich namelijk nauwelijks iets voorstellen bij een standaard change. In de ogen van ontwikkelaars zijn er twee mogelijkheden: Of je begrijpt wat je wilt, en dan kun je het automatiseren, of je begrijpt het nog niet, en dan is er ook geen standaard voor te bedenken. De beheerder wil graag beheersen, zorgen dat alles netjes volgens de bedoeling en de regeltjes loopt. Maar zulke beheerders zouden moeten inzien dat hun werk het eerste wordt weggeautomatiseerd.

In 1994 werkte ik bij een universiteit, en was de aankomst van een nieuwe computer een memorabele en feestelijke gebeurtenis. Op het toppunt van de feestvreugde werd het ip-adres van De Nieuwe Computer plechtig in een schriftje gezet. Die beheeractiviteit zou echter niet lang meer zo gaan. Aan de bar na afloop van een conferentie vertelde iemand van een Amerikaanse internetprovider mij dat Microsoft in de volgende versie van Windows de internetprotocollen standaard zou inbouwen. Microsoft was bovendien van plan daar honderdduizenden van te verkopen, per maand. Dat ging niet meer in die schoolschriftjes passen! De internetgemeenschap heeft toen, met hulp van Microsoft, het DHCP protocol ontwikkeld. De hele taak van ip-adressen uitdelen werd daarmee in één klap weggeautomatiseerd. So much for standard changes.

Uiteindelijk zitten zowel ontwikkelaars als beheerders in hetzelfde proces: van idee naar automatisering. Ontwikkelaars zitten wat meer aan de verkenningskant, beheerders zitten meer aan de consolidatiekant. Het werk blijft vooral bestaan uit: kijk wat er aan de hand is, wat de vraag is, en hoe die (met automatisering) het beste afgehandeld kan worden. De primaire taak van beheerders is niet om dingen te beheren, maar om dingen in beheer te nemen.

Peter van Eijk is onafhankelijk adviseur (www.digitalinfrastructures.nl).

Meer over

DHCP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Vier doden bij brand Egyptisch datacenter

    Start
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Vergunning voor datacenter EvoSwitch, piepjonge Perry haalt 1,6 miljoen op (en meer)

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    2 reacties op “De kijk van Van Eijk: Schoolschriftje”

    1. G.J. schreef:
      19 oktober 2009 om 10:59

      Volgens mij wordt hier iets vergeten. Beheerders willen het ook graag beheersBAAR houden.

      Login om te reageren
    2. Titus Mars schreef:
      20 oktober 2009 om 10:20

      Good old times!
      In die tijd heb ik nog lang beweerd dat IP ongeschikt is voor massale computernetwerken binnen het domein van een beheerverantwoordelijke, ondanks het bijverzonnen DHCP. En misschien had ik nog wel gelijk ook, maar ik heb in ieder geval niet gelijk gekregen 🙂

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs