Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » IT Strategy & Transformation » Digital Transformation

Eén op drie bedrijven beschouwt zakelijke software als belemmering voor nieuwe business mogelijkheden

28 oktober 2009 - 15:26ActueelDigital Transformation
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

33 procent van de logistieke bedrijven beschouwt hun huidige zakelijke software als barrière om in te springen op nieuwe mogelijkheden in de markt. De belangrijkste redenen die hiervoor worden aangegeven zijn de benodigde doorlooptijd voor (her)implementatie (79%) en de hoge kosten (53%). Dit blijkt uit onderzoek van Kewill, leverancier van oplossingen die wereldwijde handel en logistieke dienstverlening vereenvoudigen, dat zij hebben uitgevoerd in samenwerking met Transport Intelligence.

Transporteurs en logistieke diensverleners vinden dat het Transport Management Systeem (TMS) en Warehouse Management Systeem (WMS) voldoende inzicht bieden in de operationele kosten. Ondanks deze uitkomst is het opmerkelijk dat 33 procent van de respondenten hun huidige zakelijke software als een obstakel ziet wanneer zij nieuwe uitdagingen aangaan of software willen implementeren.

Eerder bleek al dat er een trend te zien is dat niet langer de supply chain centraal staat, maar organisaties steeds meer intern gericht zijn als losse schakels. Elke schakel houdt zich vooral bezig met het optimaliseren van de eigen schakel. Echter, bedrijven die wel overgaan tot de aanschaf van nieuwe software vinden de integratie met de bestaande interne systemen het belangrijkste criterium (78%). Andere doorslaggevende criteria zijn een accurate en snelle dienstverlening (70%), breed aanbod van de leverancier (65%) en de interface met systemen van klanten (58%). De merknaam wordt als minst belangrijk gekenmerkt (14%).

"Het is voor organisaties belangrijk om zo strategisch en concurrerend mogelijk te opereren", zegt Dirk Donkers, marketing manager bij Kewill. "De juiste software kan daar in grote mate aan bijdragen. Echter, uit dit onderzoek blijkt dat het juist ook een remmende werking kan hebben voor logistieke bedrijven die in willen springen op nieuwe ontwikkelingen. Dit is een opmerkelijke uitkomst."

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Linux Foundation wil met OpenGrid netplanning verbeteren

    IT Industry news

    40 miljoen beschikbaar voor wedstrijd energiezuinige ai-chips

    shutterstock_2492545613
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale autonomie: InSpark brengt beide samen

    IT Strategy & Governance

    Vijf regionale labs voor immersieve ervaringen

    Cloud & Infrastructure

    TenneT blijkt koper van datacenter ITB2 in Apeldoorn  

    IT Strategy & Governance

    ABN Amro: ict-sector herstelt zich fors

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs