Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure » Networking & Connectivity » Networking

KPN wijst Kroes op telecomdossiers

26 november 2009 - 13:27ActueelNetworkingEuropese CommissieKPN

KPN ‘heeft nog wel een paar dossiers’ die het telecombedrijf met eurocommissaris Neelie Kroes wil delen zodra ze op haar nieuwe post ICT, Telecom en Nieuwe Technologie zit. De belangrijkste dossiers gaan over het ontbreken van concurrentie op de Belgische zakelijke markt en over de aanstaande frequentieveiling in Duitsland. Het telecombedrijf ziet de nieuwe rol voor Kroes met vertrouwen tegemoet, vertelt woordvoerder Stefan Simons.

Waar KPN geen vertrouwen in heeft, is de werking van de Belgische zakelijke telecommarkt. ‘Het is voor de concurrentie gewoon niet te doen door de dominantie van Belgacom. Die rekent wurgtarieven voor het gebruik van het netwerk’, meent de voorlichter. KPN besloot daarom eind november zijn grootzakelijke vaste-netdivisie in België te verkopen aan branchegenoot Mobistar. Voor de 65 miljoen euro die deze telecomaanbieder voor de divisie neerlegt, ontvangt hij ook het glasvezelnet dat KPN eerder van Tele2/Versatel kocht.

In Duitsland lopen de zaken voor KPN ook niet lekker. Dochterbedrijf E-Plus wil in het eerste kwartaal van 2010 meedoen aan de Duitse frequentieveiling. De kans om tegen een betaalbare prijs een kavel te bemachtigen acht de aanbieder echter klein. ‘De Duitse veiling werkt concurrentie tegen’, licht Simons toe. ‘We hebben inmiddels begrepen dat ook Brussel meekijkt. Daar is men het ook niet eens met de gang van zaken, omdat alleen de monopolisten sterk staan in de veiling.’

Voorbeeld

In Nederland is de concurrentie verder dan elders in Europa, vindt de KPN-woordvoerder. ‘Europa kan een voorbeeld nemen aan de manier waarop de telecommarkt in Nederland is geregeld.’ Hij prijst de telecomwaakhond Opta voor zijn rol daarin.

Kroes werd op 24 november voorgedragen als EU-commissaris ICT en Telecom. De afgelopen vijf jaar had ze de zware portefeuille mededinging. ‘Wij vinden haar een goede commissaris’, aldus Simons. ‘Dat was ze al op de portefeuille mededinging waar ze bewezen heeft daadkrachtig en besluitvaardig te zijn en dat zal niet anders zijn op een nieuwe portefeuille.’

 

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Networking

    Kort: CSR bezorgd over vitale infrastructuur, QuTech brengt quantumprocessor Tuna-177 uit (en meer)

    datacenter groei
    Networking

    Overnames en netwerkuitbreiding stuwen groei Eurofiber

    Networking

    Ridderorde voor it’ers Akkerhuis, Bongers en Koolen

    Networking

    ‘Punt-nl’ viert 40-jarig jubileum

    Networking

    Microsoft onthult netwerktechnieken die datacenters zuiniger maken

    Networking

    EY pleit voor verplichte e‑facturatie Nederlandse ondernemers vanaf 2030

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs