Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Software-industrie verantwoordelijk voor groei Europese economie

02 december 2009 - 15:223 minuten leestijdActueelSoftware & DevelopmentSoftware AG

De Europese software-industrie is een belangrijke pijler voor onze welvaart gebleken”, zegt Mark Rhoden, Director van Software AG Nederland. Software AG heeft onlangs de vierde plaats behaald in de “Truffle 100 Europe”. Deze ranglijst geeft de honderd meest toonaangevende Europese softwarebedrijven weer. “De Truffle 100 Europe bewijst dat de software-industrie tijdens de financiële crisis goed heeft gepresteerd en belangrijk is geweest voor de werkgelegenheid. Reden te meer voor de Europese Unie om meer aandacht aan de sector te besteden.”

Alle Truffle 100-bedrijven samen behaalden vorig jaar een omzet van 25 miljard euro (24,5 miljard euro in 2007) en een nettowinst van 3,6 miljard euro (2007: 3,2 miljard euro). De software-industrie was in Europa goed voor 212.000 banen (een stijging van 9 procent ten opzichte van 2007). De werkgelegenheid in R&D steeg in 2008 met 25 procent tot 52.000 arbeidsplaatsen. De behaalde omzet, winst en de werkgelegenheid in de software-industrie lagen in 2008 boven het Europees industrieel gemiddelde – ondanks de wereldwijde recessie. Opmerkelijk is een stijging van de werkgelegenheid met meer dan negen procent, terwijl de Europese arbeidsmarkt verder krimpt.

"Het belang van de software-industrie neemt continu toe in de Europese economie. De sector doet het goed. Zowel de omzet, winst als werkgelegenheid namen toe in een dalend economisch klimaat. De software-industrie is een innovatieve sector en bovendien van cruciaal belang voor de toekomst van Europa," licht Bernard-Louis Roques, General Partner IT bij Truffle Capital toe.

Volgens Mark Rhoden ligt de verklaring voor het belang van de softwaremarkt in het feit dat bedrijven onder hoge druk staan om kosten te reduceren, de efficiëntie te verhogen en nieuwe wet- en regelgeving te implementeren in een consoliderende markt. "Flexibele software voor bedrijfsinfrastructuur kan er juist in slechte economische tijden voor zorgen dat bedrijven op al deze fronten sterk kunnen staan. Het is niet voor niets dat Viviane Reding, de EU Commissaris voor ICT en Media, in het Truffle 100-rapport pleit voor een nieuwe strategie. Onderzoek en innovatie op het gebied van ICT wordt steeds belangrijker, zodat we gezamenlijk een moderne pan-Europese ICT-infrastructuur kunnen ontwikkelen."

Software AG blij met benoeming Kroes
Rhoden geeft tevens aan erg blij te zijn met de aanstelling van Neelie Kroes als eurocommissaris voor ICT en Telecom. Deze daadkrachtige vrouw erkent het belang van de Europese software-industrie en zal naar verwachting deze sector verder stimuleren. Deze steun is essentieel, aangezien softwareleveranciers goed standhouden in het huidige economische klimaat. Steun aan deze sector kan de effecten van de crisis verzachten en de terugkeer naar economische groei versnellen. Europa moet zich daarnaast ook richten op een strategie voor het structureel versterken van zijn software-industrie. Het ontwikkelen van nieuwe technologieën moet in Europa nog beter worden gestimuleerd, zodat we de internationale concurrentie aankunnen. Een belastingverlaging voor investeringen in R&D zou in dit kader aan te raden zijn. Ten slotte moet ook de werkgelegenheid worden beschermd. Het ontslag van hooggeschoolde medewerkers leidt immers tot een brain drain, wat het economisch herstel weer vertraagt. In de VS is men zich hier al veel langer van bewust. Zij stellen miljarden dollars beschikbaar voor de IT-industrie. We hopen dan ook stellig dat Europa dit voorbeeld zal volgen."

 

Meer over

Softwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelData & AI

    Ai maakt populaire programmeertalen nog populairder

    OpinieData & AI

    Van opensource naar ‘open washing’: waarom bedrijven nu misbruik maken van vertrouwen in licenties

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    AI data-analyse business consultancy
    ActueelData & AI

    Kort: Nieuwe ai-oplossingen van Netsuite en Xebia, data-analyse voor wielersport (en meer)

    Failliet
    ActueelCarrière

    Ex-Rodeo-topman Pieter Vos persoonlijk failliet na bewezen miljoenenfraude

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs