Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Zarafa krijgt voet aan de grond in Frankrijk

15 maart 2010 - 11:19ActueelIT Strategy & GovernanceZarafa
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Het Nederlandse groupware-bedrijf Zarafa krijgt voet aan de grond in Frankrijk, onder andere door contracten te sluiten met open source system integrator Smile en distributeur ETC. Zarafa presenteert de samenwerking met zijn nieuwe partners op de Solutions Linux, Europa’s grootste commerciële open source-beurs.

De samenwerking met Smile is belangrijk voor Zarafa omdat het een van de grootste open source integrators in de wereld is. Onlangs heeft Smile een deel van zijn Microsoft Exchange-omgeving vervangen door Zarafa’s collaboration software.

Zarafa heeft voor distributeur ETC gekozen omdat deze veel Red Hat-partners bedient en een gespecialiseerde open source-afdeling heeft. ETC neemt Zarafa als enige groupware mail- en calendaroplossing op in zijn productportfolio.

Brian Joseph, mede-oprichter en ceo van Zarafa, licht toe: "In Frankrijk wordt veel open source gebruikt. Het Franse onderzoeksbureau Markess verwacht dat in 2011 63 procent van alle Franse bedrijven en organisaties open source office-applicaties zal gebruiken. Uitbreiding naar Frankrijk is voor Zarafa een logische stap. Het overheidsbeleid in Frankrijk schrijft, net zoals in Nederland, voor dat bij gelijke geschiktheid open source software voorrang moet krijgen boven gesloten software. Een marktstudie van Markess heeft aangetoond dat 96 procent van de Franse publieke sector al open source gebruikt."

Zarafa neemt van 16 tot 18 maart deel aan de Solutions Linux te Parijs. Daar (hal 1, nr. C31) presenteert het bedrijf de nieuwe partnerschappen en demonstreert het dagelijks de eigenschappen van Collaboration Platform 6.40. Daarnaast neemt Zarafa actief deel aan het congresprogramma en het tv-debat van Solutions Linux.

Zarafa wordt in Nederland onder andere ingezet bij het Octrooicentrum (onderdeel van het ministerie van Economische Zaken) en het St. Antonius Ziekenhuis in Nieuwegein. Dit zijn twee van de drie door het ministerie van Economische Zaken aangewezen koploperprojecten van het programma ‘Nederland Open in Verbinding’ (NOiV).

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale au...

    Digitale soevereiniteit, digitale autonomie, soevereine cloud: de termen worden vaak door elkaar gebruikt. Maar wat betekenen ze nu echt, en waarom maakt het uit? Begin juli 2026 scherpte het kabinet...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Signalen van misbruik PHP-lekken, maar risico lijkt kleiner dan gevreesd

    Security & Risk

    Politie start strafrechtelijk onderzoek naar cyberaanval op Albert Heijn

    Datacenter & Infrastructure

    Google krijgt wind van voren na kaalslag in Fins bos

    IT Industry news

    Ctac in rode cijfers door bankroet Belgische klant

    IT Strategy & Governance

    Kort: Zorgen om verkeerssoftware Rijkswaterstaat, Canon introduceert edr voor printomgeving (en meer)

    Security & Risk

    Microsoft slaat alarm over ai-cyberaanvallen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs