Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Doorstart voor technologiebedrijf Jo Lernout

17 mei 2010 - 13:253 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurMiaMia

MiaMia, de mobiele dienst waarbij eenvoudige vragen automatisch beantwoord werden via taalverwerkingsoftware en zoekprogramma’s, is niet meer. In plaats daarvan richt het bedrijfje achter MiaMia zich nu op b2b-software die via natuurlijke taal gestructureerde datasets kan bevragen.

Er is heel wat veranderd sinds Jo Lernout een jaar geleden ‘MiaMia’ voorstelde, een toepassing voor mobieltjes en smartphones. Gebruikers konden daarbij een vraag stellen en kregen binnen enkele seconden antwoord.

Twaalf maanden – en enkele smeuïge verhalen over verraad, diefstal en oplichterij – later, blijkt dat de dienst die Jo Lernout oorspronkelijk voor ogen had, niet meer bestaat. De technologie achter MiaMia, een natural language processor die gestructureerde datasets kan bevragen, staat nu echter op het punt om als b2b-toepassing aan de man gebracht te worden. Ook nieuw is dat zoon Stephen Lernout de touwtjes in handen lijkt te hebben. "De rol van Jo binnen het bedrijf is uitgespeeld", vertelt hij aan Data News.

"MiaMia werkte met taalverwerkingssofware die een vraag in een sql goot, om deze daarna semantisch te ontleden. In 15 procent van de gevallen kon het juiste antwoord volledig automatisch naar de eindgebruiker worden doorgeseind. In 85 procent van de gevallen werd er ingegrepen door callcenter agents op de Filipijnen."

"In de tweede helft van 2009 bedachten we dat we ons beter konden richten op onze software, in plaats van gebruikers vragen te laten stellen over een zo breed mogelijk gebied. Ons nieuwe doel is om de markt verticaal te betreden, en van 15 procent naar 100 procent automatisering te gaan. MiiaTech, de commerciële naam waarmee we de markt op willen gaan, is nu een puur softwarebedrijf dat mikt op bedrijven die interessante content in huis hebben, en die content op een eenvoudige manier mobiel willen ontsluiten."

Lernout denkt dat zijn ‘intelligent search’ technologie gemakkelijk gecommercialiseerd kan worden. "De markt is er rijp voor. Kijk maar naar Apple, dat onlangs de spraakgestuurde technologie van Siri overnam. Het is voorbarig om nu al te zeggen dat we grote telecomklanten zullen strikken, maar er zijn toch al partijen die een project met MiiaTech gaan financieren. Er zijn ook al contacten met Microsoft en Salesforce.com, die weten hoe moeilijk het is om content bevraagbaar te maken met natuurlijke taal."

MiiaTech, dat zijn operationele hoofdkwartier in Brussel heeft (de holding blijft wel in Hong Kong), kon naast de initiële investering van 1,5 miljoen euro voldoende middelen ophalen ("alles samen enkele miljoenen") om het tot midden 2011 te kunnen uithouden. De plooien met de geldschieters lijken gladgestreken, en dit jaar nog wil de start-up met een proof of concept komen in de VS en in China.

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Andri AI B.V.

    LawBeam: 100 uur transcriptanalyse teruggebracht naar 10 minuten (Andri AI B.V. en LawBeam)
    Pijl naar rechts icoon

    The AI Factory

    The AI Factory
    Pijl naar rechts icoon

    Andri AI B.V.

    Andri AI B.V.
    Pijl naar rechts icoon

    6Gorillas

    Herindicaties voorspellen en automatiseren (6Gorillas en Zonnehuisgroep Amstelland)
    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: LVNL bouwt nieuwe radartoren op Schiphol, AMS-IX in zee met Uniserver (en meer)

    Werkplek & Beheer

    HP zet in op ai-ecosysteem als ruggengraat van de werkplek

    Financiële dienstverlening

    Kort: Nieuw betaalmerk Pay by Bank, Utrechts Eneve naar Iberië (en meer)

    EDIC EU digitaal
    Werkplek & Beheer

    Euro-Office gelanceerd als alternatief voor Microsoft Office

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Dashboard Rekenkamer biedt blik op overheid, Xebia sluit Europees pact met OVHcloud (en meer)

    10 regels voor ot
    Cloud & Infrastructuur

    10 vragen over de regels voor ot

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs