Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Ict-sector Europa minder productief dan die van de VS

Europese aanbesteding Europa vlaggen
27 mei 2010 - 08:59ActueelInnovatie & Transformatie
Pim van der Beek
Pim van der Beek

De bijdrage van de ict-sector aan het bruto binnenlands product (BBP) ligt in Europa fors lager dan in de VS en Japan. In Europa draagt de ict-sector voor 4,8 procent bij aan het BBP. In de VS en Japan ligt dat percentage respectievelijk op 6,4 en 6,8 procent. Dat blijkt uit een rapport van de Europese Commissie dat is gepresenteerd tijdens het congres WCIT in Amsterdam.

Ict-bedrijven in de 27 lidstaten van de Europese Unie dragen gezamenlijk voor 592,7 miljard euro bij aan de Europese economie. Het gaat om inkomsten uit ict-diensten en de verkoop van hard- en software. Daarbij zijn ook de resultaten van telecommunicatiebedrijven meegerekend.

Het rapport met de naam Europe’s Digital Competiveness Report belicht de concurrentiepositie van de Europese ict-sector ten opzichte van de VS en Japan.

Het document wordt gebruikt bij de totstandkoming van toekomstig automatiseringsbeleid in Brussel. De onderzoekers willen duiden dat de ict-sector een belangrijke economische peiler is van de Europese economie. Volgens hen is de ict-sector verantwoordelijk voor een kwart van de zakelijke investeringen in onderzoek en ontwikkeling (R&D) binnen Europa.

Nederland breedbandland
‘Nederland loopt voorop in de ontwikkeling tot informatiemaatschappij.’ Dat schrijven de onderzoekers in een samenvatting waarin per lidstaat wordt gekeken naar de ict-ontwikkeling. De Nederlandse ict-sector behaalt volgens het rapport ‘goede scores op de meeste meetpunten.’ Het gaat bijvoorbeeld om stimulering door de overheid. Programma’s zoals het NUP (Nationaal Uitvoeringsprogramma Dienstverlening), eGovernment en een centaal overheidsloket waar bedrijven hun facturen elektronische kunnen indienen, worden genoemd.

Verder wordt Nederland genoemd als ‘een van de leiders op het gebied van breedbandverbindingen.’ Met een dekking van 90 procent van de huishoudens laat het binnen de EU alleen Denemarken voor zich. Ook het percentage van mensen dat nooit internet gebruikt ligt met 10 procent ruim onder het Europese gemiddelde van 30 procent.

Kroes: ‘investeer’
Dinsdag 25 mei 2010 zei eurocommissaris Neelie Kroes tijdens de opening van WCIT dat Europa nu moet investeren in ict, anders wordt het ingehaald door andere landen.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Zorg

    Biomimicry + ai = elektronische hondenneus

    Innovatie & Transformatie

    Delftse QuantWare bouwt grootste quantumprocessor-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ‘Ai-ontslagen’ betekenen zelden hoger rendement, ai moet maak­in­du­strie verslimmen (en meer)

    Software & Development

    SaaS‑po­ca­lyp­se: wie overleeft de ai-golf?

    Data & AI

    UWV stopt met Le Chat, start proef met Copilot

    Innovatie & Transformatie

    Google zet alles op Gemini Enterprise: ambitie, architectuur én een leger consultants

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs