Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Unit4 brengt bod uit op Poolse Teta

31 mei 2010 - 07:493 minuten leestijdActueelSoftware & DevelopmentUnit4

Unit4 heeft een bod gedaan op alle aandelen van Teta, een Poolse leverancier van erp- en hr-software. Teta is genoteerd aan de beurs van Warschau. Unit4 biedt 11,75 Poolse zloty per aandeel: een totaalbedrag van 34 miljoen euro voor alle uitstaande aandelen.

Chris Ouwinga, ceo van Unit4: "Teta is een vooraanstaande speler in de Poolse erp- en hr-software. In deze sector heeft de afgelopen jaren veel consolidatie plaatsgevonden en we verwachten dat deze trend zich zal voortzetten. Teta heeft echter alles in huis om zijn marktleiderschap te behouden. Het bedrijf moet daarvoor wel investeren in nieuwe producten. Wij kunnen Teta hierbij helpen en het bedrijf ondersteunen in de groeistrategie. Deze overname geeft ons een leiderspositie in de Poolse markt en is een goede basis voor toekomstige groei in Centraal- en Oost-Europa.’

Unit4 zet het bod door als het 66 procent van de aandelen in handen heeft. Het overweegt om de Poolse leverancier, die genoteerd staat aan de beurs in Warschau, van de beurs te halen.

Teta boekte over 2009 een omzet van ongeveer 25 miljoen euro. Unit4, dat actief is in negetien landen, noteerde in dat jaar een omzet van 379,4 miljoen euro. De erp-leverancieris al langer op overnamepad in Centraal- en Oost-Europa. Uitbreiding door overnames is onderdeel van de bedrijfsstrategie (zie overzicht overnames in kader).

Uitgifte aandelen voor overnames
De bedrijfssoftwareleverancier uit Sliedrecht haalde eind april 2010 ongeveer 51 miljoen euro op met de uitgifte van nieuwe aandelen. Dat bedrag wordt gebruikt voor overnames.

Overnames Unit 4
2010: Unit4 koopt de divisie Consist van de Zweedse softwareleverancier IBS.
2010: Neemt de beheeractiviteiten van de portalsoftware van Bedrijvenweb over.
2008: De koop van 209 miljoen euro van het Engelse Coda, dat erp-software maakt, is de grootste overname van het bedrijf.
2008 C-Logic wordt overgenomen, een Belgische producent van administratieve software voor KMO
2007 Amedia wordt volledig overgenomen, het bedrijf maakt software voor assurantie tussenpersonen. In 2006 werd een balang van 50 procent in het bedrijf gekocht.
2007: Lopac, salarissoftwareleverancier, wordt gekocht.
2006: Noxs, de internet- en securitydivisie, wordt verkocht.
2006: De Duitse bedrijven Kirp en Dogro, beide maker van standaard financiële applicaties, worden aan het portfolio toegevoegd. Hierdoor krijgt Unit4 Agresso een betere positie op de Duitse overheidsmarkt.
2006: Centro de Cálculo de Sabadel (CCS), maker van financiële software, wordt aan het portfolio toegevoegd.
2006: Het failliete Belgische bedrijf Soft Cell wordt aangekocht.
2005: Het Engelse MCA, maker van studentinformatiesystemen en crm-modules zorgt voor een sterkere positie op de Engelse markt.
2004: De aankoop van Decade Financial Software geeft het bedrijf een betere positie bij lokale overheden en dienstverlenende instellingen.
2000: Unit 4 neemt Noorse branchegenoot Agresso over.
1999: Overname Goudse softwareontwikkeleaar Diheco.
1999: Aankoop productiesoftware-ontwikkelaar Isah. In 2002 wordt het bedrijf weer van de hand gedaan.
1999: Overname Digis, leverancier van standaardsoftware voor technische handelsondernemingen.

Meer over

Softwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van werk volgens HP: print...

    Hybride werken is definitief ingeburgerd. Medewerkers bewegen zich soepel tussen thuis, kantoor en onderweg, terwijl organisaties proberen één consistente digitale ervaring neer te zetten.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Softwaretester Cerios: ai voert uit, de mens stuurt, controleert en beslist

    Innovatie & Transformatie

    Vijf innovaties die de horeca efficiënter maken

    Data & AI

    Hoe leid je ai in goede banen?

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: NorthC stampt zesde datacenter uit Geneefse grond, Veeam zet in op immutable backup (en meer)

    Carrière

    Chris Ouwinga: software-ondernemer pur sang

    Werkplek & Beheer

    Einde support voor Office 2021 nadert snel: verhoogd risico bij niets doen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs