Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Markt voor opslagsoftware groeit met 7,2 procent

11 juni 2010 - 13:06ActueelCloud & InfrastructuurCA TechnologiesCommVaultDell EMCHP Inc.IBMIDCNetAppSymantec

In het eerste kwartaal van 2010 nam de omzet in de markt voor opslagsoftware toe met 7,2 procent. Dit meldt onderzoeksbureau IDC in zijn Worldwide Quarterly Storage SoftwareTracker. Vijf van de zes grote leveranciers zagen hun omzet toenemen. EMC, CommVault en IBM wisten het meest te groeien.

IDC zegt dat de wereldwijde markt voor opslagsoftware de komende tijd verder groeit. De totale omzet uit storage-software, waaronder nieuwe licenties en onderhoud, bedroeg in het eerste kwartaal van 2010 in totaal 3,03 miljard dollar. Dat is meer dan de 2,83 miljard dollar in het eerste kwartaal van 2009, maar wel 1,6 procent minder dan het vierde kwartaal van 2009.

IDC verwacht dat bedrijven meer opslagsoftware gaan verkopen omdat de budgetten hiervoor uit de koelkast zijn gehaald. Bedrijven investeren na jaren van uitstel weer in nieuwe storage-projecten. Er was veel vraag naar dataprotectie en recovery software. De omzetgroei van opslagsoftware is in lijn met de omzetgroei van diskopslagsystemen. Deze groeide in het eerste kwartaal van 2010 met 17,1 procent, waarbij een omzet werd gehaald van vijf miljard dollar.

In het eerste kwartaal van 2010 leidde EMC de opslagsoftwaremarkt. De leverancier haalde een omzet van 696 miljoen dollar. Dat is 13,7 procent meer dan de 612 miljoen dollar van een jaar eerder. Het marktaandeel groeide naar 23 procent. Een jaar eerder was dat nog 21,7 procent.

De enige daler in de top zes was Symantec. Diens omzet van opslagsoftware bedroeg 528 miljoen dollar. Dat is 0,5 procent minder dan de 531 miljoen dollar omzet in het eerste kwartaal van 2009. Symantec zag zijn marktaandeel dalen van 18,8 procent naar 17,5 procent.

De omzet van IBM uit storage-software steeg naar 430 miljoen dollar, 11 procent meer dan een jaar geleden. Het marktaandeel steeg van 13,7 naar 14,2 procent.

NetApp zag zijn omzet uit opslagsoftware met 8,1 procent toenemen naar 252 miljoen dollar. Een jaar eerder was de omzet nog 233 miljoen dollar. NetApp heeft een marktaandeel van 8,3 procent.

De omzet van CA Technologies (CA) nam met 7,2 procent toe van 109 naar 117 miljoen dollar. CA heeft een marktaandeel van 3,9 procent.
Ook de omzet van HP steeg, en wel met 8,7 procent van 97 naar 105 miljoen dollar. Diens marktaandeel steeg van 3,4 naar 3,5 procent.

Andere leveranciers haalden samen een omzet van 899 miljoen dollar, 5,1 procent meer dan een jaar geleden. Hun gezamenlijke marktaandeel daalde van 30,3 naar 29,7 procent. Opvallend was CommVault Systems, dat zijn omzet zag toenemen met 25 procent.

Meer over

BesturingssystemenDienstenStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Kort: Nieuwe KPN-cao mét reservistenregeling, Philips koopt Spectrawave (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Commerciële quantumcomputer komt dichterbij

    Innovatie & Transformatie

    Digitale sector steunt Wennink: knelpunten dringend oplossen

    EDIC EU digitaal
    Cloud & Infrastructuur

    Nederland voorzitter Europees digitaal consortium Edic

    shutterstock_2613992723 one photo 16x9
    Security & Awareness

    Het nieuwe ransomwarehandboek: ai-gestuurde afpersing en data-first-aanvallen

    Innovatie & Transformatie

    Rapport Wennink pleit voor veel ai, fotonica en halfgeleiders

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs