Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Weinig aandacht voor contract na ondertekenen

04 augustus 2010 - 08:45ActueelInnovatie & TransformatieNBCM
Diederik Toet
Diederik Toet

Afnemers en ict-dienstverleners hebben vaak alleen in de fase voorafgaand aan de ondertekening aandacht voor een contract. Dat is vreemd, vindt Robert Grandia van de pasopgerichte Nederlandse Beroepsvereniging voor Contractmanagement (NBCM). ‘Vaak veranderen zaken zodra de uitvoering van het contract begint. De scope wordt uitgebreid of in het contract zijn sommige zaken niet eenduidig of volledig beschreven. Ook houden veel contracten te weinig rekening met de beëindiging ervan.’

Advocaat Grandia is een van de vijf oprichters en bestuurslid van de NBCM. Als jurist ziet hij regelmatig geschillen tussen contractpartijen voorbijkomen. ‘Dat komt vaak doordat het werk na het zetten van de handtekeningen wijzigt. Het gebeurt vaak dat zulke wijzigingen plaatsvinden zonder dat daarover nieuwe afspraken zijn gemaakt.’

‘Contracten blijken vaak statische documenten die na ondertekening in een lade verdwijnen. Ze worden al snel links en rechts ingehaald door de praktijk’, aldus Grandia.

In contracten is ook te weinig aandacht voor de voorwaarden voor reguliere of tussentijdse beëindiging van een project, zegt de advocaat. ‘Vaak geldt een termination fee en moeten de contractpartijen afspraken maken over de overdracht naar de klant of naar een andere dienstverlener.’

Professionalising
De Nederlandse Beroepsvereniging voor Contractmanagement stelt zich ten doel om contractbeheer te professionaliseren door het stimuleren van opleidingen en onderzoek en door het regelen van de uitwisseling van kennis en best practices. Op termijn denkt de vereniging ook aan certificering van contractmanagers.

Behalve naar de ict kijkt de vereniging ook naar andere sectoren, zoals de bouw en facility management. De NBCM telt een kleine twee maanden na de oprichting ongeveer veertig leden. Die zijn nog voornamelijk uit de ict afkomstig. Het zijn contractmanagers, projectmanagers en soms ook consultants.

Bijeenkomsten
De vereniging wil regelmatig bijeenkomsten organiseren voor zijn leden. Direct na de oprichting werd een seminar over contractmanagement gehouden. Op 31 augustus organiseert de NBCM een brainstormsessie voor leden om te bepalen wat de aandachtspunten van de vereniging worden.

Op 23 september is er een workshop over contractbeëindiging bij uitbestedingscontracten. Grandia: ‘Daarbij komen zowel juristen als leveranciers en afnemers aan het woord.’

 

Meer over

ContractmanagementDiensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Delftse QuantWare bouwt grootste quantumprocessor-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ‘Ai-ontslagen’ betekenen zelden hoger rendement, ai moet maak­in­du­strie verslimmen (en meer)

    Software & Development

    SaaS‑po­ca­lyp­se: wie overleeft de ai-golf?

    Data & AI

    UWV stopt met Le Chat, start proef met Copilot

    Innovatie & Transformatie

    Google zet alles op Gemini Enterprise: ambitie, architectuur én een leger consultants

    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van Max en Vera

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs