Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Aandeelhouders Superp akkoord met regeling

deal overeenkomst partner samenwerking akkoord
03 november 2010 - 20:44ActueelSoftware & DevelopmentCtacIBMSuperp
Rik Sanders
Rik Sanders

De aandeelhouders van SAP-dienstverlener Superp zijn akkoord met een regeling zodat het bedrijf gered kan worden. Doordat zij een volmacht hebben gegeven, steekt een nog onbekende investeerder geld in de zaak. Hierdoor zijn op woensdag 3 november 2010 alsnog de salarissen van oktober aan het personeel overgemaakt.

De bewuste regeling was als voorwaarde door de bank en investeerder opgelegd om Superp te redden van de ondergang. Met deze activa/passiva-transactie koopt de investeerder de huidige aandeelhouders uit. Bij een dergelijke transactie schrijft de Nederlandse wet voor dat alle medewerkers ook moeten worden overgenomen en zij dus een baangarantie hebben.

Volmacht
De volmacht van de huidige Superp-aandeelhouders houdt in dat de definitieve eigendomsoverdracht van Superp bij de notaris kan worden geregeld. Dit vindt naar verwachting op zeer korte termijn plaats.

Met het ondertekenen van de volmacht heeft een nog steeds onbekende investeerder alvast geld naar Superp overgemaakt zodat de salarissen over oktober 2010 konden worden uitbetaald. Dit is inmiddels gebeurd. Uit eerdere reacties op de website van Computable bleek al dat het Superp-personeel op hun geld zat te wachten. Opvallend is ook dat de website van Superp weer bereikbaar is nadat deze er enige tijd heeft uitgelegen.

Ctac en IFS Probity
Al het gehele jaar rommelt het bij de SAP-dienstverlener. Door een structureel kastekort heeft Superp regelmatig moeite met het uitbetalen van de salarissen. In juni leek een redding nabij, door een ‘strategische samenwerking’. Twee weken later bleek dat Ctac-dochter IFS Probitiy de helpende hand uitstak naar de SAP-dienstverlener.

Ctac wilde Superp eigenlijk overnemen, maar zag hier uiteindelijk van af. Ook de samenwerking met IFS Probity werd gestopt. Een potentiële tweede koper zag eind oktober 2010 ook van een overname van Superp af, waardoor de mogelijkheden van het bedrijf beperkter werden. De keuzes waren faillissement met doorstart of het vertrek van de aandeelhouders en een kapitaalinjectie van de investeerder. Deze laatste optie lijkt nu gerealiseerd te worden waarna Superp met een schone lei kan gaan beginnen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    lek muur dam
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Claude onthoudt langer, lekken groter, de omgekeerde ai-generatiekloof  (en meer)

    ai ontslag banen
    ActueelData & AI

    Kort: China hackt ook Nederland, Moskou beheert Node.js-hulpprogramma, Nvidia groeit hard (en meer)

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelData & AI

    Ai maakt populaire programmeertalen nog populairder

    OpinieData & AI

    Van opensource naar ‘open washing’: waarom bedrijven nu misbruik maken van vertrouwen in licenties

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs