Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Pentagon past beveiliging defensie-netwerken aan

29 november 2010 - 10:07ActueelSecurity & Awareness

Naar aanleiding van de onthullingen op klokkenluidersite WikiLeaks zegt het Pentagon de beveiliging op de eigen netwerken te zullen opdrijven, aldus het Belgische Data News.

WikiLeaks publiceerde, via de grote internationale kranten El Pais, Le Monde, der Spiegel, de Guardian en de New York Times, 250.000 vertrouwelijke Amerikaanse diplomatieke documenten. De publicatie was aangekondigd en de VS heeft er alles aan gedaan om deze te beletten.

"Als een van de documenten die u beweert te willen publiceren, zonder toestemming verkregen is via regeringsverantwoordelijken, of via wie dan ook dan is dat in strijd met de Amerikaanse wetgeving. U houdt geen rekening met de ernstige gevolgen van een eventuele publicatie", meldde Harold Koh, juridisch adviseur van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een brief aan de oprichter van de site, Julian Assange, en aan zijn advocaat. "De schending van de wet blijft bestaan zo lang WikiLeaks de documenten in bezit heeft."

WikiLeaks was zondagavond 28 november niet toevallig ook het doelwit van een cyberaanval. De site meldde echter dat gedeelten van de documenten al waren doorgespeeld aan de kranten.

Maatregelen
Op de website van het Amerikaanse departement of Defense meldt het Pentagon nu dat het de veiligheidsmaatregelen op de eigen netwerken zal aanscherpen. Het geeft ook een verklaring voor het gemak waarmee de vele lekken zijn kunnen ontstaan.

De diefstal van het materiaal is volgens het Pentagon terug te brengen tot de periode voor en na de terroristische aanvallen op 11 september 2001. Toen stelde een commissie dat de defensieagentschappen niet voldoende informatie uitwisselden. Die informatie-uitwisseling had 9/11 kunnen helpen voorkomen. Daarom werd werk gemaakt van een grotere openheid.

Die grotere interne openheid is, aldus de mededeling van het Pentagon, de verklaring waarom het gemakkelijker was voor mensen die binnen dat proces zitten om informatie te stelen. In augustus – toen waren er al heel wat belangrijke documenten gelekt – bestelde de Amerikaanse minister van Defensie Robert M. Gates een review over de informatie-uitwisseling.

Daaruit zijn een aantal maatregelen voortgekomen. Zo zou het bij bepaalde systemen onmogelijk gemaakt worden om informatie weg te schrijven op verwisselbare media. Ook zijn er strengere regels en beperkingen opgelegd bij het overdragen van informatie van beveiligde naar onbeveiligde systemen. Verder heeft Defensie monitoringtechnologie geïmplementeerd die onder meer ook door creditcardbedrijven wordt gebruikt bij het controleren van het betalingsverkeer.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    5 must-haves om video-onderzoek een boost te geven

    Over toekomstbestendig video-onderzoek

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Siam in de praktijk: 4 valkuilen (én oplossingen)

    Overname M&A
    Security & Awareness

    Kort: Weer diverse overnames, Zander Labs wint Tech Fast 50 (en meer)

    NIS2 struisvogels
    Security & Awareness

    Bestuurders niet klaar voor NIS2

    KPN Datacenter, 1 A. Hofmanweg, Haarlem
    Innovatie & Transformatie

    KPN investeert tot 2030 vijf miljard in digitale infrastructuur

    Cloud & Infrastructuur

    Wie weet welk poortje open staat?

    hack
    Security & Awareness

    Hack na hack, dag in dag uit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs