Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Telefoondiensten in de cloud: Voizz

22 december 2010 - 12:483 minuten leestijdAchtergrondCloud & InfrastructuurVoizz
Johan Zwiekhorst, Data TestLab
Johan Zwiekhorst, Data TestLab

Voizz is een puur Nederlandse aanbieder van ip-telefonie die zich kennelijk ook alleen maar op de Nederlandse markt richt. Het gebruikt het SIP-systeem van Worldphony.

Voizz maakt zich sterk dat je tussen 25% en 60% gesprekskosten kunt besparen door van hun diensten gebruik te maken. Dat je geld kunt besparen, is natuurlijk waar voor elke overstap naar internettelefonie en dus niet uniek voor Voizz. Voizz biedt wel garanties voor beschikbaarheid. Het VoIP-platform is namelijk redundant uitgevoerd, zodat bij uitval een ander systeem alle taken overneemt. Daarnaast is het platform beschermd tegen stroomuitval doordat "enorme" (dixit Voizz) noodaggregaten klaar staan om een stroompanne op te vangen. Het bedrijf laat je toe alles zelf te configureren, maar het kan dat ook allemaal voor de klant doen.

Functionaliteit

De hosted PBX biedt alle functionaliteit die we van een moderne SIP-centrale gewoon zijn. Wat ons wel opvalt in het aanbod van Voizz is een fallback voor als jouw eigen internetverbinding uitvalt. Dan kan Voizz alle inkomende telefoontjes omleiden naar een door jou gewenst mobieltje of een eventueel aanwezige analoge of ISDN-lijn. Het uitgaand verkeer verloopt dan ook langs die weg totdat de internetverbinding hersteld is. Voizz biedt verder een door hen correct geconfigureerde en in behoorlijk Nederlands ingesproken 'auto-attendant'. Op die manier krijgt iedereen die naar jouw bedrijf belt een professioneel menusysteem te horen krijgt en kan volautomatisch naar de juiste persoon of dienst geleid worden. Voizz ondersteunt ook de integratie met een bestaand CRM- of ERP-systeem.

Beheer

Voizz gebruikt het SIP-systeem van Worldphony (Amerikaanse firma 4PSA (Rack-Soft)). De webbeheerinterface is dan ook die van Worldphony, al kon Voizz wel wat personaliseren. We vinden het wel raar dat Voizz een Nederlandstalige handleiding in het hoofdmenu kon toevoegen, maar een andere branding kennelijk niet mogelijk was. Het hoofdmenu vinden we in de webinterface uiterst links en bevat tot onze verrassing slechts drie hoofdrubrieken: Users (gebruikers), Server, Custom (maatwerk). Het gebruikerssubmenu bevat slechts één onderdeel: extensies. Daar hoort nog een aantal tools bij. Die worden vertegenwoordigd door fraaie pictogrammen. Alles is goed uitgewerkt en mooi vormgegeven. De eenvoud van het menusysteem is enigszins bedrieglijk, omdat er bij sommige dialoogvensters wel heel veel extra opties of instellingen zijn. Dat is vooral duidelijk bij het hoofdmenu Server, dat uiteensplitst in Unified Communications (met een achttal extra functiepictogrammen) en Rapportage. Dat laatste presenteert zich als een tabblad waarmee je kiest welk genre van rapport je wil genereren. Ons bevalt dit soort interface wel: een bedrieglijke eenvoud met veel functionaliteit als je wat dieper graaft.

Deelconclusie

Het aanbod van Voizz is supereenvoudig en doorzichtig zonder kleine lettertjes of verdoken (onaangename) verrassingen. De geluidskwaliteit en stabiliteit lieten tijdens onze test niets te wensen over.

Productinfo

Product: Voizz
Leverancier: Voizz Nederland BV, www.voizz.nl
Adviesprijs (excl. BTW): 7,5 euro/toestel/maand tot tien toestellen, daarna 5 euro/toestel/maand; toeslag voor opnames van gesprekken.

De Serie

Telefoondiensten in de cloud

Deel 1: Nederlandse SIP-provider is noodzakelijk
Deel 2: Escaux net.PBX
Deel 3: Unified Telecom Hosted
Deel 4: Voizz
Deel 5: XeloQ Hosted PBX

Meer over

GatewaySIPTelecomUniversal CommunicationsVoIP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Het hybride datacenter: ook AWS ziet dat de cloud is neergedaald

    Groeien
    AchtergrondCarrière

    Van schuldenlast naar groeikansen: Atos maakt zich klaar voor de toekomst

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    ‘Soevereine cloudoplossingen bieden veel kansen’

    ActueelCarrière

    Atos presenteert strategisch en transformatieplan voor 2028

    Jacob Spoelstra betwisten
    MagazineCloud & Infrastructuur

    Spoelstra Spreekt: Achterhaald

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Overnames Channable en IC-Automatisering; groeikapitaal Bash en GoDutch

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs