Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Babyboomer hindert zakelijke social media

Vrouw onderzoek laptop grafieken
02 februari 2011 - 16:074 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurIBM
Witold Kepinski
Witold Kepinski

IBM gaat organisaties verleiden meer sociale software te gebruiken. De onderneming levert hiervoor Lotus Connections-software. Een drempel is dat vooral de wat oudere werknemer moet worden overtuigd van het zakelijke nut van de software. Dat kan volgens IBM door de mogelijkheden te laten zien in een pilotproject of democenter.

In Nederland zijn er al bedrijven en instellingen die Lotus Connections hebben geïnstalleerd, waarmee taakgericht kan worden gewerkt met het uitwisselen van documenten, blogs, wiki's en andere vormen van samenwerking. Maar Lotus Connections is volgens de dienstverleners en it-beslissers nog niet binnen de betrokken instanties massaal in gebruik genomen. Vaak gaat het nog om ‘proof of concepts'.

Robert Sigmond, it-manager bij het bedrijf Forbo Eurocol dat lijm levert voor vloeren en tegels, heeft Lotus Connections in zijn netwerk laten installeren door IBM-dienstverlener Silverside. Sigmond: ‘Deze omgeving wordt nu als ‘pilot' getest door het managementteam en de Ondernemingsraad (OR). Ook wordt gekeken hoe de sociale software op mobiele platformen werkt. Zo mogen twaalf werknemers die een RIM Blackberry hebben Lotus Connections op hun mobiel uitproberen.'

Sigmond is te spreken over IBM's samenwerkingssoftware, maar veel werknemers binnen zijn bedrijf moeten nog worden overtuigd. ‘Ik omarm zelf het gebruik van sociale software volledig, omdat je met het gebruik daarvan beter kan samenwerken en meer kennis kan delen. Maar eerst moeten de gebruikers overtuigd worden. Ik wacht nu op groen licht van het managementteam,  dat op zijn beurt een groep van mensen gaat samenstellen die richtlijnen geven over het gebruik van sociale software. Bijvoorbeeld of er wel of niet geblogd gaat worden. Dat kan overigens wel nuttig zijn. Bijvoorbeeld als iemand van ons bedrijf naar een conferentie is geweest. Dan kan hij of zij bij terugkomst een verslag op een blog schrijven en dat met de andere werknemers delen.'

De oudere categorie werknemers, vaak de babyboomers, stribbelen het hardst tegen, aldus Sigmond. ‘Ik heb daarvoor ondersteuning van een jonge werkneemster van Silverside, een zogeheten millennial. Die is bij ons gedetacheerd en kan het nieuwe concept goed aan onze werknemers uitleggen. Eindgebruikers moeten eerst het nut van het gebruik van sociale netwerken inzien.'

Adoptie

IBM-dienstverleners zeggen dat het gebruik van Lotus Connnections langzaam groeit, doordat bedrijven eerst willen zien of het zakelijk voordeel oplevert. Volgens Edwin Kanis, manager sales en marketing bij Imtech ICT Integrated Solutions uit Zaltbommel, moet aan eindgebruikers duidelijk worden gemaakt dat Lotus Connections meer is dan e-mail. ‘Het is een platform voor sociale software waarin onder andere documenten kunnen worden gedeeld.'

Roland Driesen, directeur van dienstverlener Silverside uit Gouda, zegt dat bij het gebruik van sociale netwerksoftware rekening moet worden gehouden met wetten en culturen. 'Bijvoorbeeld met privacywetgeving, die in Duitsland heel streng is. Of met de achtergrond van gebruikers, zoals gelovige mensen.'

Cultuurverandering

Ronald Dekkers, cto van dienstverlener Acuity uit Den Bosch, zegt heel actief klanten te overtuigen van het nut van Lotus Connections. 'Ten eerste kunnen  eindgebruikers bellen en mailen met HelloYello, de Lotus Software vraagbaak. Daar kunnen zo'n 200 deelnemers terecht met vragen, onder andere over Lotus Connections. Ook heeft Acuity samen met de voormalig IBM'er John Paul Schoen het nieuwe bedrijf Acuity XPT opgezet', aldus Dekkers.

‘Acuity XPT wordt een onafhankelijke adviesorganisatie die zich richt op de bevordering van samenwerken en kennisdelen, door het inzetten van sociale media en intranettoepassingen binnen ondernemingen. Vernieuwing vraagt om cultuurverandering en daar helpen wij bij. Primair richten we ons met XPT op het proces rondom de strategische inzet van 'enterprise social media'.  Mogelijke oplossingen, waaronder IBM Lotus Connections, worden in de Acuity XPT Experience Room in 's-Hertogenbosch gedemonstreerd'.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    63 reacties op “Babyboomer hindert zakelijke social media”

    « Oudere reacties
    Nieuwere reacties »
    1. Peter schreef:
      3 februari 2011 om 17:42

      Heb een email rondgestuurd met de vraag “Wat heb je nu daadwerkelijk aan LinkedIn gehad.

      Dit waren de onthutsende antwoorden:

      • zakelijk sociale “must have”
      • Naamsbekendheid
      • Informatie zoeken over anderen. Een beetje lummelen
      • Voor mijn functie heb k steeds weer verschillende personen in diverse kanalen nodig.
      • Beperkte registratie van relaties. Hou daarnaast eigen relaties bij in eigen systeem, omdat dit eigen asset is.
      • Ik geef er ook workshops over. Voor mij is LinkedIn een ideale tool om met mijn netwerk bezig te zijn en om het warm te houden. Dit kost zo’n kwartier per dag.
      • Gebruik het alleen voor emailadres opzoeken.
      • Hoop dat vrienden van vroeger mij zoeken
      • Er zit allerlei ongevraagd verplicht werk aan. Lezen en reageren; een half uurtje is zo voorbij.
      • NIET doen; linken met werving & selectie bureaus of headhunters, ze tappen zo je netwerk leeg en je krijgt er helemaal niets voor terug. Zij declareren 25% van het bruto jaarsalaris = kassa
      • Krijg laatste tijd veel spam via Linkedlin
      • Ik heb nog nooit één Euro direct door LinkedIn verdient
      • Heb twee accounts omwille van verschillende groepen mensen
      • Heb niemand ontmoed die een baan heeft gekregen via LinkedIn

      Terecht dat naar de businesscase wordt gevraagd.

      Login om te reageren
    2. JaneDoe schreef:
      3 februari 2011 om 20:56

      Geweldig alle reacties die de echte rol van de BB-ers in the spotlight zetten.

      En over de reactie van Acuity XPT:
      een klassiek voorbeeld van verbaal swaffelen.

      Login om te reageren
    3. Kaspar schreef:
      3 februari 2011 om 22:17

      Terecht is door anderen al gewezen op de vervelende, tendieuze opmerkingen in dit artikel. Het artikel lijkt ook vooral bedoeld, om ons allen aan de SM te krijgen, met input van opdringerige verkopers. De volgende quote vind ik in dit verband heel treffend “Eindgebruikers moeten eerst het nut van het gebruik van sociale netwerken inzien.” O, ja, waarom ‘moet’ dat??

      En passant wordt de oudere werknemer ook nog eens weggezet als een aartsconservatief persoon, die tegen elke vorm van vooruitgang is…

      Ik ben eigenlijk meer benieuwd naar de werkelijke nieuwwaarde van SM, oftwel WAT kan ik met SM wat ik vroeger NIET kon, maar daar lees ik niets over. (Ter veggelijk: wat kan ik met een IPad wat ik met een laptop niet kan).

      Login om te reageren
    4. John Paul Schoen schreef:
      3 februari 2011 om 22:21

      Goed om te zien dat we in ieder geval geloven in één van de oudste vormen van sm, het forum. Een goede afspraak binnen zakelijk fora, en daar reken ik Computable zeker onder, is om jezelf correct kenbaar te maken in de groep.

      Iedereen die met mij op die grond een zakelijke discussie wil aangaan over het nut van social media binnen bedrijven, nodig ik van harte uit. Ik beloof ieder in het algemeen en “ict’er” in het bijzonder, dat ik niemand bang zal maken.

      Voor het verwerken van het “emotioneel oud zeer” dat sommige van bovenstaande reacties kenmerkt, bestaan gelukkig uitstekende alternatieve behandelmethoden:-)

      Voor alle gezond kritische SM sceptici: in zijn boek “de @-cultuur – Hoe internet onze beschaving ondermijnt” verhaalt Andrew Keen prachtig over de downside van SM. Worth reading!

      Login om te reageren
    5. John van Voren schreef:
      4 februari 2011 om 01:38

      John Paul Schoen, ik ken u niet en weet dus ook niet of u zich (ten onrechte) aangevallen voelt, of zoiets. Maar, gaat u ook zo om met uw nieuwe klanten, partners en medewerkers? Stelt u zich dan ook op als een dr. Phil die maar een kort post hoeft te zien en dan de ander geheel doorgrondt heeft en een behandelplan weet op te stellen? Of bent u gewoon pissig dat de advertorial van uw collega Aart Nijkamp door Computable flink ingekort is?

      Uw opmerkingen zoals “dat ik niemand bang zal maken” (wie zou bang zijn en waarom?) en “emotioneel oud zeer … bestaan gelukkig uitstekende alternatieve behandelmethoden” (welk oud zeer en waarom moet het behandeld worden?) werken averechts. Dit is gewoon onhandig en geen reclame voor Acuity XPT.

      Het laat echter wel zien wat een post op Social Media met iemand als u kan doen. En dat is dan weer positief.

      Login om te reageren
    6. BP-er schreef:
      4 februari 2011 om 05:58

      @John-Paul, over jouw quote:
      “Een goede afspraak binnen zakelijk fora, en daar reken ik Computable zeker onder, is om jezelf correct kenbaar te maken in de groep.”

      Volgens mij was je afgelopen jaren bij IBM een business partner manager en zeker geen consultant.

      Blijkbaar moet je de afspraak om jezelf correct kenbaar te maken ook zelf nog in gebruik nemen.

      Login om te reageren
    7. IKKE schreef:
      4 februari 2011 om 08:10

      De reacties zijn overduidelijk. Wij leven samen in een verdeelde maatschappij. De jongeren willen heel graag dat de ouderen oprotten, want die produceren niet goed genoeg. IBM heeft inderdaad zijn ouderen vanaf 50 de deur gewezen. Dat er gecommuniceerd meoet worden is heel goed. Maar de 50+ deden dat op hun manier en geloof mij die leren ook nog heel veel bij en maken op hun manier wel of niet gebruik van nieuwe media.
      De kop is prikkelen om te reageren en dat is gelukt. Het zou bezonder chique zijn wanneer de schrijver een artikel schrijft over de 50+ ers, die wel actief met socaile media bezig zijn of niet natuurlijk. Om een goed beeld te krijgen en ook de waarde van deze nieuwe media aan te tonen. Natuurlijk in tijden van crisis (Tunesie en Egypte en anderen) blijkt het zijn nut te kunnen hebben. Wanneer er geen stroom is werkt het niet en wel de mond op mond doorgave van berichten.
      Dus een mooi artikel over sociale media en 50+ zou de schrijver en het blad eer aan doen!

      Login om te reageren
    8. RV schreef:
      4 februari 2011 om 09:21

      @John Paul Schoen:
      “Hoe internet onze beschaving ondermijnt” verhaalt Andrew Keen prachtig over de downside van SM.
      Dat voelde ik al een hele tijd aankomen

      En om in de context van dit ibm gerelateerde artikel te blijven, heb ik voor iedere vak-zuster en broeder nog een leuk filmpje:

      Youtube – Friday, Oct 16th, 2009
      “One mainframe to rule the all”

      http://www.youtube.com/watch?v=XVWNlvI-eB4

      “One Mainframe To Rule Them All is a breathtaking rundown of the human microchipping agenda. Concise and effective, it breaks down the coming global information control grid in all its horrifying detail. Scarier than any horror movie could be because it is real and documented”

      Dit geeft mij meteen een hele andere smaak in mijn mond bij IBM en “(Anti)Sociale Netwerken”

      Login om te reageren
    9. Jan van Leeuwen schreef:
      4 februari 2011 om 12:01

      Wat heet hier korrekt? Ik ben al teruggetreden maar lees dit en zie dat herhaaldelijk bijdragen gewist worden wellicht omdat ze wat al te duidelijk zijn en het woordgebruik tamelijk ongeschikt.
      Maar als je de 50-plussers met een dergelijk provokant artikel uit de tent lokt, heb je dat zelf veroorzaakt. Reken daarbij dat de bijdrage een botte reklame-uiting is dan jaagt Computable zo zijn lezers weg. De groep specialisten van 45 tot 65 jaar zit daar toch niet op te wachten.

      Login om te reageren
    10. mic schreef:
      4 februari 2011 om 12:26

      Toch trappen we met z’n allen in de valkuil,

      iedere reactie (dus ook deze) zorgt ervoor dat Lotus Notes, IBM etc weer door een search engine wordt gevonden, waardoor er weer handig op het sm concept wordt in gespeeld.

      Nu LotusSphere weer is afgelopen horen we weer een jaar niks over dit product.

      Reageerders: namens IBM dank voor de ondersteuning van de marketing inspanning

      IBM: compliment, goede sm marketing actie

      Login om te reageren
    « Oudere reacties
    Nieuwere reacties »

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Lotus-evangelisten vermaken zich in klassieke bar

    Certificaat
    Cloud & Infrastructuur

    Nieuwe certificeringen voor IBM Lotus-partners

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    IBM showt toekomstige Lotus producten

    Computable.nl
    Carrière

    IBM schroeft ondersteuning van Lotus op

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    IBM zet kantoor- en social software in cloud

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    IBM koppelt Lotus aan sociale netwerken

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs