Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Simac boekt 75 procent meer winst over 2010

17 februari 2011 - 17:35ActueelInnovatie & TransformatieSimac
Diederik Toet
Diederik Toet

De Veldhovense ict-dienstverlener Simac heeft in 2010 bijna 4,5 miljoen euro nettowinst geboekt. Dat is 75 procent meer dan in 2009. Ook de omzet groeide het afgelopen boekjaar, zij het minder spectaculair. In 2010 zette het dienstenbedrijf bijna 138 miljoen euro om, zo’n 4,2 procent meer dan in het jaar ervoor. De omzet is echter nog niet terug op het niveau van 2008.

Simac profiteert van de vele meerjarige contracten die stabiliteit in de dynamische, economische tijd bieden, schrijft het bedrijf. De omzet uit service- en beheerscontracten steeg met 8 procent. In de tweede helft van 2010 nam ook de omzet uit korterlopende projecten weer toe.

Divisies
Het beursgenoteerde bedrijf kent drie technische divisies (ICT-Applicaties, ICT-Infrastructuren, Industriële Elektronica & Automatisering) en een financiële tak Participaties. ICT-Infrastructuren, veruit het grootste onderdeel van Simac, zag zijn omzet met 7,4 procent stijgen naar bijna 92 miljoen euro. Dat is voor een groot deel te danken aan de activiteiten in België. De winst steeg met 18 procent naar bijna 4,5 miljoen euro.

De tweede divisie, ICT-applicaties, boekte over 2010 een kleine 1,5 miljoen euro winst bij een omzet van 32 miljoen. De tak ontwerpt en implementeert branchespecifieke toepassingen. Het onderdeel Industriële Elektronica & Automatisering zag het verlies van dertien miljoen in 2009 omslaan in een winst van ruim 1,2 miljoen in 2010, terwijl zijn omzet in die periode met bijna 3 procent afnam tot 17,3 miljoen.

Minder dan 2008
In 2009 zag alleen ICT-Applicaties zijn omzet toenemen. De andere divisies ondervonden last van de slechte economische omstandigheden. De Brabantse dienstverlener behaalde in 2009 een nettowinst van ruim 2,5 miljoen euro bij een omzet van ruim 132 miljoen. In 2008 bedroeg de winst 2,6 miljoen euro bij een omzet van meer dan 146,6 miljoen.

Eind 2010 hadden 794 mensen een voltijdsdienstverband bij Simac. Dat zijn er per saldo negen minder dan aan het begin van het jaar.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    6G maakt van het mobiele netwerk een landelijk dekkend radarsysteem

    Innovatie & Transformatie

    De contouren van de ai-native enterprise

    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse tech laat zich gelden op MWC26 in Barcelona

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Lucanet speelt in op nieuwe KvK-verplichting, geslaagde test laserlink tussen vliegtuig en satelliet (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Eindhovense ai-chipmaker Axelera AI haalt ruim 250 miljoen op

    Innovatie & Transformatie

    Doorbraak ASML: krachtiger EUV-lichtbron verhoogt chipproductie fors

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs