Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Getronics verliest 1030 medewerkers in 2010

22 februari 2011 - 18:05ActueelInnovatie & TransformatieGetronicsKPN
Diederik Toet
Diederik Toet

Het personeelsbestand van ict-dienstverlener Getronics is in 2010 per saldo gekrompen met 1030 man, ofwel 8 procent. Eind 2009 had het bedrijf 12.960 medewerkers in dienst en op 31 december 2010 waren dat er nog 11.930. Dat blijkt uit het jaarverslag van moederbedrijf KPN. Daarmee is nog geen eind gekomen aan de personeelsuittocht die sinds begin 2009 gaande is.

Bij het hele KPN-concern werkten aan het eind van 2010 per saldo 30.599 mensen. Dat zijn er 2549 ofwel 7,7 procent minder dan een jaar eerder. Het leeuwendeel daarvan (2190 man) komt op het conto van de Nederlandse activiteiten. Het restant van de reductie vond plaats bij de divisie Mobile International en bij overige bedrijfsonderdelen, zoals het zakelijke klantencentrum en de callcenters van SNT.

Reductie
Getronics heeft de afgelopen jaren veel personeel laten gaan. Zo verdwenen in 2009 bij het bedrijf 1953 medewerkers, waarvan 1483 in Nederland. Dat was een reductie van bijna 15 procent ten opzichte van eind 2008. Halverwege 2010 waren al 739 man minder in dienst dan eind 2009.

Het dienstenbedrijf voerde in het voorjaar van 2009 een grootschalige ontslagronde door. Daarbij verloren zowel in Nederland als in het buitenland zevenhonderd mensen hun baan. Die reorganisatie had volgens directeur Erik van der Meijden ‘een mooie timing’. Gedurende het jaar verlieten nog meer mensen het bedrijf, waardoor eind december 2009 de teller in Nederland per saldo op 1483 stond.

Ook moederbedrijf KPN probeert het aantal arbeidsplaatsen te verminderen. In 2005 formuleerde het concern de doelstelling om vóór 2011 tienduizend voltijdsbetrekkingen te schrappen. Dat is niet helemaal gelukt: het zijn er ongeveer 9200 geworden.

Winst Getronics stijgt
KPN behaalde over 2010 bijna 1,8 miljard euro nettowinst, zo’n 17,5 procent minder dan een jaar eerder. Er werd bovendien 0,9 procent minder omzet geboekt (bijna 13,4 miljard euro).

Dat is voor een deel toe te schrijven aan het minder presteren van ict-dochterbedrijf Getronics. Het bedrijfsonderdeel verkocht in 2010 ruim 6 procent minder dan in 2009. Daardoor bleef zijn omzet steken op 1,97 miljard euro. Getronics zag de brutowinst wel met 155 procent toenemen tot 158 miljoen. Dat zou komen doordat in 2010 veel minder reorganisatiekosten waren dan in 2009.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    Productiviteitsgroei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitalisering en innovatie speerpunt bij Productiviteitsagenda

    Reza Sarshar
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Digitale innovatie: van apps naar agents

    Frank Breedijk
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitale soevereiniteit hoeft niet zwart-wit te zijn

    Kaarten energienet
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitale kaarten versnellen stroomnetuitbreiding

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs