Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Rechter dwingt Staat tot gunnen aan KPN

13 april 2011 - 13:473 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieBTKPNTele2
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

De Staat moet het cluster Vaste telefonie, dat onderdeel is van OT2010, in de huidige aanbesteding aan KPN gunnen. De telecomleverancier is ook in hoger beroep in het gelijk gesteld en mag niet van de aanbesteding worden uitgesloten. Hierdoor zien concurrenten Tele2 en BT de miljoenendeal vooralsnog aan hun neus voorbij gaan.

In januari 2011 won KPN al een kort geding dat het bedrijf had aangespannen tegen OT2010 om niet uitgesloten te worden van de aanbesteding voor de vaste telefonie. Dat vonnis is nu in hoger beroep bekrachtigd. Ook deze rechter vindt dus dat de aanbestedingsdocumenten niet meldden dat KPN zich aan de van kracht zijnde regelgeving moest houden om voor de opdracht in aanmerking te komen. De rechter voegde hier zelfs nog aan toe dat 'indien de Staat het cluster Vast in het kader van OT2010 wil gunnen, hij dat niet aan een ander zal doen dan aan KPN'. Het cluster Vaste telefonie is goed voor zo'n vijftien tot twintig miljoen euro per jaar, voor een termijn van zes jaar.

Tele2 en BT

De uitkomst van het hoger beroep is een bittere pil voor Tele2. Het telecombedrijf kreeg het cluster Vaste telefonie voorlopig gegund nadat het bedrijf belastende informatie over KPN overhandigde. Uit die documenten bleek dat de wholesale-afdeling van KPN een kortingsactie op bepaalde inkooptarieven afsprak met de retailtak van het bedrijf, zonder dit tijdig te melden aan zijn concurrenten. Op deze manier kon KPN Retail de gunstige tarieven verwerken in de offerte voor OT2010. De andere partijen die inschreven op de aanbesteding, konden dit niet.

De uitspraak van de rechter valt ook niet in het voordeel uit van BT. Dit telecomhuis, dat als derde in de aanbesteding was geëindigd, heeft een kort geding tegen OT2010 aangespannen om bij een eventuele heraanbesting relevante aanvullende informatie te ontvangen. Deze informatie ontbrak volgens BT bij de eerste aanbesteding. Nu de rechter oordeelt dat er alleen aan KPN gegund mag worden bij voortzetting van de aanbesteding, vist ook BT achter het net.

Vervolgstappen

Het programmabureau OT2010 wil nog niet inhoudelijk reageren op de uitspraak van de rechter. Een woordvoerder zegt dat ‘eerst het uitvoerige vonnis bestudeerd wordt en dat begin volgende week de vervolgstappen bekend worden gemaakt'. Ook BT beraadt zich en KPN wacht even af. Hun woordvoerder meldt dat ‘KPN tevreden is met de uitspraak en dat de Staat nu aan zet is'. Volgens KPN heeft de Staat nog meerdere opties en daarom wacht het bedrijf eerst af wat ze doen voordat er inhoudelijk gereageerd wordt. Ook Tele2 reageert niet, want ‘de aanbestedingsprocedure loopt nog steeds'. Tele2 laat de vervolgstappen aan de overheid over.

Meer over

Aanbesteding

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Het hybride datacenter: ook AWS ziet dat de cloud is neergedaald

    ActueelCarrière

    De 10 beste voorbeelden van ons toekomstig werk!

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Overnames Channable en IC-Automatisering; groeikapitaal Bash en GoDutch

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Dit zijn de 10 beste oplossingen voor klanten!

    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Maak haast met investeringen in digitale infrastructuur’

    ActueelData & AI

    Lleverage ontvangt drie miljoen voor ‘vibe automation’

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs