Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Freelas.net geeft freelancer de ruimte

23 mei 2012 - 19:03ActueelCarrière
externe partij
externe partij

Freelas.net introduceert een social media site die zorgt voor meer transparantie in de ZZP markt Uit een verkennend onderzoek van Freelas.net blijkt dat 95 procent van de freelancers de marge van tussenbureaus te hoog vindt ten opzichte van de geboden toegevoegde waarde.

90 procent van de freelancers zegtt daarnaast de opdracht bij meerdere tussenbureaus tegen te komen. Driekwart van de freelancers weet dan niet bij welk tussenbureau zich aan te bieden. Het blijkt dat diverse tussenbureaus opdrachten op websites plaatsen terwijl ze zelf niet de opdrachtgever vertegenwoordigen.

Het onderzoek is voor Freelas.net reden om live te gaan met hun nieuwe site: http://www.freelas.net Freelas.net is meer dan een combinatie van een sociaal netwerk en een freelance marktplaats. Op Freelas.net vind je alle projecten, freelancers, tussenpersonen, projecteigenaren, freelancediensten en de dienstenleveranciers. Middels ratings en reviews kun je direct het kaf van het koren scheiden.

Gebruikers met goede ratings komen eerder terug in het zoekresultaat en met de reviews op hun profiel kunnen zij zich goed presenteren richting opdrachtgevers. Zo is de zoekengine en je profiel ook meteen een Wall of Fame. Als de gebruiker geen goede service levert, en dus slechte reviews krijgt, verandert zijn profiel automatisch in een 'Wall of Shame'. Zo komen de slechte tussenpartijen vanzelf bovendrijven.

Freelas geeft de resultaten van een kleine vijftig marktplaatsen waardoor de freelancer zich niet overal zelf hoeft in te schrijven. Deze marktplaatsen zijn alleen van directe opdrachtgevers en hierdoor zit de freelancer direct bij de juiste partij aan tafel. Deze marktplaatsen worden veel gekopieerd door tussenbureaus maar op Freelas ziet de freelancer meteen wie de echte opdrachtgever is. Dit geeft vele voordelen aan de freelancer zoals meer tijd om te reageren, de opdrachtgever krijgt altijd de aanbieding van de freelancer te zien.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Kort: Brunel viert 50ste verjaardag, Wortell wint gunning veiligheidsregio (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelCarrière

    Kort: reorganisatie bij TomTom, investeringen in ai betaalt zich snel uit (en meer)

    Ontslagen
    ActueelCarrière

    ASML ontslaat it-manager om dubbelrol, IFS brengt ai-agent naar fabrieksvloer (en meer)

    Cloudsecurity
    ActueelSecurity & Awareness

    De zware uitdaging van cloudbeveiliging

    5 reacties op “Freelas.net geeft freelancer de ruimte”

    1. mauwerd schreef:
      1 juni 2012 om 18:10

      Ik ben lid geworden en zoek in heel Nederland binnen projecten op trefwoord Unix : 1 opdracht.
      Daarna zoek ik (doe eens gek) op Microsoft : 3 opdrachten.

      Ik vind wel 117 Agents & Recruitments zoals hieronder vermeld:

      Accounting & Payrolling (15)
      Agents & Recruitment (117)
      Financiering & Verzekeringen (0)
      ICT & Support (2)
      Kantoor & Werkplekken (105)
      Leasing & Mobiliteit (0)
      Marketing, Design & Print (0)
      Overige (1)
      Secretarieel, Juridisch & Ondersteuning (1)
      Training & Coaching (31)

      Ik kan me voorstellen dat jullie in opstartfase zitten,
      maar waarom de nadruk op Recruitment na jullie verhaal in Computable ?

      Login om te reageren
    2. Pascal schreef:
      3 juni 2012 om 17:57

      Mauwerd,
      Ik (en ongetwijfeld enige anderen met mij) heb dit uiteraard ook geprobeerd. Natuurlijk, het is een leuk initiatief en het staat nog in de startblokken, maar zonder momentum is zo’n website niet anders dan alle andere initiatieven.
      Wil zo’n project een sucses worden dan zul je met alle deelnemers (zowel aanbieders als zzp’ers) moeten afspreken dat zij enkel direct via deze oplossing met elkaar zaken doen (en dat gaat echt niet gebeuren dat snap ik ook wel)
      Dit wil dus zeggen dat de door zovelen zo gehate c.v. schuivers buiten spel worden gezet (ook dat gaat niet gebeuren)

      Een leuke website met zoekfunctie maken is niet zo moeilijk, goede opdrachten die daadwerkelijk bestaan bijeen krijgen vergt heel wat meer kunst en vliegwerk.

      Voor degene die zelf eens wil proberen een dergelijke website te maken, hier een gratis gouden tip voor gegarandeerd sucses:
      Begin eens een website waar enkel opdrachten op staan die werkelijk bestaan (en dus direct van een opdrachtgever komen), die wat meer voorstellen dan cd in het laatje en Next, Next, Next en die ook nog eens niet op 50 km van Amsterdam liggen.

      Login om te reageren
    3. Bas Avis schreef:
      3 juli 2012 om 09:06

      @Mauwerd, bedankt voor je reactie. Een goed punt dat je aangeeft en misschien niet direct duidelijk waarom we de agents op onze site hebben staan. Wat wij willen is dat mensen hun ervaring en een waardering achterlaten bij de tussenbureaus op onze site opdat anderen daar weer van kunnen leren. Zo ontstaat er transparantie en kunnen goede bureaus zich onderscheiden. Dit is in het voordeel van de zzp’ er en de goede partijen. Daarmee hopen we de zzp markt weer een stapje te verbeteren.

      Login om te reageren
    4. Bas Avis van Freelas_net schreef:
      3 juli 2012 om 10:16

      @Pascal en Mauwerd: bijhouden van 50 marktplaatsen
      Ook Pascal bedankt voor je reactie en wat jij aangeeft is precies wat freelas.net ook doet. Wij zijn nu ingeschreven bij 50 kleine marktplaatsen van opdrachtgevers en plaatsen deze opdrachten op onze site met een link naar de opdrachtgever. Zo worden kopieerders die je vaak op andere sites ziet de wind uit de zeilen gehaald. Het scheelt freelancers enorm zoeken naar alle marktplaatsen en veel inschrijfwerk voor soms maar een opdracht in de paar maanden. Bij ons wordt de opdracht ook nog gekoppeld aan je profiel, dus win je dubbel.

      In de freelas.net groep op onze site staan de marktplaatsen die wij nu bijhouden, maar ken je er meer, laat het ons weten.

      Login om te reageren
    5. mauwerd schreef:
      5 juli 2012 om 09:01

      nu ruim een maand later.
      ik log in, kies projecten, trefwoord unix en dan klik zoeken.

      ik vind landelijk 2 resultaten:
      eerste is aanbevolen, jurist, heeft niets met unix te maken
      tweede is Unix administrator, jobs by Indeed, een CV schuiver, categorie overige, werkuren niet van toepassing, betaling nader overeen te komen. Verwijzing naar itjob board, de eindeloze spammer ook al heb ik me 5 keer uitgeschreven daar. Geen info over eindklant.

      eeeh, doe ik iets fout, of is freelas een extra barriere om een transparante opdracht te krijgen ?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs