Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Cloud For Europe promoot cloud computing

Maurice van der Woude
27 november 2013 - 08:453 minuten leestijdOpinieCloud & Infrastructuur
Maurice van der Woude
Maurice van der Woude

Recentelijk is het project 'Cloud for Europe' in het Fraunhofer Instituut in Berlijn gestart. Dit initiatief, gestart vanuit de Europese Commissie, heeft tot doel om cloud computing in de publieke sector te promoten en onderzoek te laten plaatsvinden naar de mogelijkheden voor veilig gebruik van cloud computing in die sector.

Cloud For Europe

De kick-off in Berlijn werd omlijst door ministeries uit diverse Europese landen en ook Neelie Kroes gaf ‘acte de presence’ op dit evenement, dat door bijna driehonderd inschrijvers bezocht werd.

Alhoewel policy makers en industrie nadrukkelijk uitgenodigd waren, leek het vooral een Brussels evenement met aanwezigen uit de publieke sector. De eerste dag was vooral tijd ingeruimd voor diverse key notes. De tweede dag was bedoeld om discussie te voeren met panels waarin diverse cloud-aanbieders vertegenwoordigd waren.

Cloud partnership

Mensen die mijn blogs volgen zullen niet verrast zijn dat dit event een uitwas is van het zogenaamde ‘Cloud Partnership’. Dit nieuwe project is dan ook bedoeld om de initiatieven vanuit het Cloud Partnership in operationele zin te addresseren, en om partners te helpen om een juiste cloud-strategie te kunnen implementeren. Het Cloud Partnership is een initiatief vanuit de Digitale Agenda van Neelie Kroes die vooral gericht is op het samenbrengen van vertegenwoordigers van EU-lidstaten om tot een Europese cloud strategie te komen voor de publieke sector. Vanuit dit initiatief zijn in Brussel diverse werkgroepen actief die hier eind 2013 hun rapporten over moeten aanleveren:

In de werkgroep Code of Conduct wordt vooral onderzocht aan welke regels de cloud-markt moet voldoen om compliant te kunnen zijn met (Europese) regels rond data bescherming. Zeker op dit moment een relevant onderwerp met de berichtgevingen rondom afluisterpraktijken door regeringen.

De werkgroep Cloud Standards houdt zich vooral bezig met het onderzoeken welke type van standaardisatie er op ict-cloud gebied zijn. ETSI (European Telecommunications Standards Institute) heeft hier een leidende rol in. Zij brengen in kaart welke initiatieven momenteel bestaan en mogelijk gebruikt zouden kunnen worden.

De werkgroep Service Level Agreements, hoofdzakelijk vanuit de industrie gevoed, heeft tot doel te kijken of service level agreements (sla’s) meer uniform gemaakt kunnen worden voor het domein van cloud computing.

Vanuit de werkgroep  Certificering, ook bestaande uit hoofdzakelijk de zakelijke cloud-industrie en geleid door ENISA, wordt gekeken in hoeverre het mogelijk is om een cloud certificerings-programma op te zetten dat EU breed gebruikt kan worden.

Drie fases

Het Cloud For Europe-project is opgedeeld in drie fases. De fase Pre-Commercial Procurement (PCP) is bedoeld om innovatieve oplossingen te vinden die het beste passen bij de publieke sector. Na deze fase volgt de PCP tender-implementatie. Deze fase dient om prototypes te kunnen testen en mogelijk te implementeren bij gebleken geschiktheid. De laatste fase zal zich concentreren op het delen van resultaten en trainings programma’s.

Met het Cloud For Europe-project wordt een operationele invulling gegeven aan het Cloud Partnership van Neelie Kroes. Het is een goede zaak dat naast de belangen voor de publieke sector, de industrie nadrukkelijk gevraagd wordt om een bijdrage hieraan te leveren. Als we willen dat cloud computing een onderdeel gaat worden van de ict-industrie als geheel, is dit project met alle facetten de juiste stap. Ik ben alleen bang dat de publieke sector te laat aanhaakt en dat uiteindelijk de beleidsmakers de industrie zullen beperken om cloud-oplossingen breed voor deze sector op een veilige, verantwoorde, maar vooral innovatieve wijze in te kunnen zetten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Eén reactie op “Cloud For Europe promoot cloud computing”

    1. NumoQuest schreef:
      3 januari 2014 om 09:04

      Je zou toch warempel denken dat ze die stap eens een jaar eerder hadden kunnen, moeten of willen zetten. Altijd maar weer achter feiten aan hobbelen. Zo herkenbaar.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Value8 wil totale controle over Ctac

    soevereine cloud
    Cloud & Infrastructuur

    Hoe soeverein moet de NDS zijn?

    Security & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    Cloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    Data & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    Data & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs