Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Apple steekt 1,7 miljard in Europese datacenters

Apple-datacenter Athenry artic impression
23 februari 2015 - 08:40ActueelCloud & InfrastructuurApple
Sander Hulsman
Sander Hulsman

Apple investeert 1,7 miljard euro in de bouw en exploitatie van twee datacenters in Europa. Beide datacenters gaan op 100 procent hernieuwbare energie draaien. Ze komen te staan in het Ierse graafschap Galway en het Deense Jutland en zijn bedoeld voor het leveren van Apple’s online diensten als de iTunes Store, de App Store, iMessage, Kaarten en Siri.

De twee nieuwe datacenters, beide ruim 165.000 vierkante meter groot, worden naar verwachting in 2017 in bedrijf genomen. Net als alle andere datacenters van Apple zullen ook deze nieuwe gebouwen vanaf het eerste moment volledig op schone, hernieuwbare energie draaien.

Apple gaat daarnaast in samenwerking met lokale bedrijven nieuwe projecten voor hernieuwbare energie opzetten, onder andere op het gebied van windenergie en andere vormen van groene energieopwekking. Het bedrijf wil zo voldoen aan de behoefte voor schone energie voor de toekomst. De nieuwe datacenters moeten de minste milieubelasting opleveren van alle huidige Apple-datacenters.

Athenry en Viborg

Apple-datacenter Viborg artic impression
Artist impression van het Apple-datacenter in het Deense Viborg.

Het datacenter dat in het Ierse Athenry wordt gebouwd, komt te staan op grond die voorheen werd gebruikt voor de kweek en verkoop van uitheemse boomsoorten. Apple plant daarvoor in de plaats inheemse bomen terug in Derrydonnell Forest. Op het terrein van het Ierse datacenter komt tevens een educatieve buitenruimte voor scholen in de buurt, plus een wandelroute voor algemeen gebruik.

In het Deense Viborg komt het datacenter naast een van de grootste onderstations (elektrische installatie om hoogspanningsnetten te verbinden red.) van Denemarken te staan, zodat geen extra generatoren nodig zijn. Het datacenter vangt bovendien de vrijkomende warmte van de apparatuur op en leidt die naar het stadsverwarmingssysteem van Viborg, zodat daarmee de huizen in de buurt kunnen worden verwarmd.

Honderden banen

Volgens ceo Tim Cook wordt de bouw van de datacenters het grootste project dat Apple tot nu toe in Europa heeft gefinancierd. ‘Door deze uitbreiding van onze activiteiten creëren we ter plaatse honderden banen en zetten we meteen ook twee van onze groenste gebouwen neer.’ Apple heeft momenteel 18.300 mensen in Europa in dienst, verspreid over negentien landen.

Meer over

Apps

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    Kort: Kabinet trekt stekker uit NDS-raad, breedbandmarkt groeit door (en meer)

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Digitale omzet Unica blijft stijgen

    cloud zonder geheugen
    Cloud & Infrastructuur

    DNB stapt in ‘Lidl-cloud’

    Innovatie & Transformatie

    Dassault Systèmes en Omron vangen digital twin én fabriek in één keten

    Cloud & Infrastructuur

    ‘Punt-nl’ viert 40-jarig jubileum

    Cloud & Infrastructuur

    Datacenter-bedrijf Goodman eist MW-aansluiting van TenneT

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs