Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Overheid

OM wil meer geld voor aanpak cybercrime

Cybersecurity geld budget
31 mei 2018 - 13:18ActueelOverheidPolitie
Diederik Toet
Diederik Toet

Het Openbaar Ministerie (OM) vindt dat het kabinet de organisatie te weinig geld geeft in de strijd tegen cybercrime. En dat terwijl het aantal rechtszaken toeneemt, doordat de politie meer prioriteit geeft aan digitale criminaliteit. Dat schrijft het Openbaar Ministerie in zijn jaarbericht over 2017.

In het jaarbericht staat dat het aantal behandelde cyberdelicten de afgelopen jaren toeneemt. Zo werden in 2015 140 nieuwe cyberzaken door het Openbaar Ministerie (OM) behandeld, terwijl dit in 2017 was gegroeid tot 231. Onder cybercrime verstaat het OM onder meer computervredebreuk, verspreiding van ransomware en het uitvoeren van DDoS-aanvallen en botnet-aanvallen.

De huidige aanpak van digitale criminaliteit is nog te beperkt, schrijft het OM. Behalve voor meer budget pleit het ministerie ook voor uitbreiding van de juridische mogelijkheden om adequaat tegen cybercrime op te treden. ‘Cybercriminelen kunnen moeiteloos wereldwijd actief zijn, terwijl de opsporing en vervolging aan de landsgrenzen is gebonden.’

Hansa Market

Toch worden er ook op internationaal niveau successen geboekt in de strijd tegen cybercrime. Het OM noemt als voorbeeld de infiltratie van het Landelijk Parket en de Nationale Politie in Hansa Market, begin 2017.

Nadat de beheerders van deze illegale online handelsplaats werden gearresteerd, migreerden politie en het OM de site naar hun servers in Nederland en namen ze de digitale identiteit van de beheerders over. Zo kregen zij zicht op de handel in drugs, wat in binnen- en buitenland tot diverse rechtszaken leidde. Overigens zouden leden van de Hansa Market hun handel later hebben voortgezet op een nieuw forum.

Aangiftebereidheid

Uit het jaarbericht blijkt ook dat de aangiftebereidheid van slachtoffers van cyberdelicten laag is. ‘Het is een belangrijke opgave voor de strafrechtspleging om deze trend te keren.’

Meer over

Cybercrime

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Zo maken cyberreservisten Nederland digitaal weerbaarder

    Carrière

    Fiscus verliest miljoenenstrijd tegen Mendix-oprichters

    IT Strategy & Governance

    Drone-software komt vliegensvlug van de grond

    IT Strategy & Governance

    Kort: Quantum-kunststukje van QuTech, Schiphol sluit megacontract met HeadFirst (en meer)

    soevereiniteit
    Overheid

    Google furieus na forse DMA-boetes EU

    IT Strategy & Governance

    Datasoevereiniteit of data-nihilisme?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs