Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk

Security-uitgaven stijgen met 12,4 procent in 2018

17 augustus 2018 - 10:09ActueelSecurity & Risk
Pim van der Beek
Pim van der Beek
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

De wereldwijde uitgaven aan diensten en producten voor ict- en informatiebeveiliging stijgen in 2018 naar 114 miljard dollar. Dat is een stijging van 12,4 procent ten opzichte van 2017. De groeiende uitgaven worden veroorzaakt door strengere privacyregels, zoals de GDPR. Ook het doorlopende gebrek aan security-vaardigheden bij organisaties draagt bij de stijging van de uitgaven.

Dat concludeert ict-marktonderzoeker Gartner. Het bureau voorspelt dat in 2019 de security-uitgaven wereldwijd met 8.7 procent stijgen naar 124 miljard dollar.

Gartner verwacht dat privacykwesties in de loop van 2019 ten minste 10 procent van de marktvraag naar beveiligingsdiensten zullen bepalen. Dat heeft volgens de onderzoeker gevolgen voor verschillende segmenten, zoals: identity & access management (iam), identity governance & administration (iga) en data loss prevention (dlp).

Volgens de onderzoekers geeft ten minste 30 procent van de organisaties in 2019 geld uit aan GDPR-gerelateerde consulting- en implementatiediensten.

Privacy

Verder voorspellen ze dat digitale transformatie ertoe zal leiden dat risicobeheer en privacykwesties zullen zorgen voor extra uitgaven aan beveiligingsdiensten. Tot het jaar 2020 moet dat voor meer dan 40 procent de security-uitgaven gaan bepalen.

Gartner: ‘Consulting- en implementatiedienstverleners hebben hun serviceaanbod de afgelopen jaren vernieuwd om klanten te ondersteunen bij hun digitale transformaties. Beveiliging is een sleutelfactor.’ De analisten zien dat kritieke operaties en bescherming van intellectuele eigendom in openbare clouds, SaaS en het gebruik van internet of things (IoT)-apparaten beveiliging steeds belangrijker wordt.

In 2020 wordt de helft van de software als dienst afgenomen

Volgens Gartner zijn anno 2018 on-premises implementaties nog steeds het populairst, maar wordt binnen bepaalde toepassingen cloud computing het voorkeursmodel voor levering van beveiligingssoftware.

Diensten (zowel in abonnementsvorm als beheerdiensten) bepalen volgens de analisten tegen 2020 ten minste voor de helft (50 procent) van de uitgaven aan beveiligingssoftware. ‘Beveiliging als dienst is onderweg naar het overstijgen van on-premises implementaties en hybride implementaties zijn in trek.’

Een groot deel van de respondenten van Gartner’s onderzoek zegt van plan te zijn om in de komende twee jaar specifieke beveiligingstechnologieën, zoals security information & event management (siem), in te zetten in een hybride implementatiemodel. Managed services vertegenwoordigden gemiddeld ongeveer 24 procent van de implementaties.

Security-uitgaven wereldwijd per segment 2017-2019

Market Segment201720182019
Application Security2,4342,7423,003
Cloud Security185304459
Data Security2,5633,0633,524
Identity Access Management8,8239,76810,578
Infrastructure Protection12,58314,10615,337
Integrated Risk Management3,9494,3474,712
Network Security Equipment10,91112,42713,321
Other Information Security Software1,8322,0792,285
Security Services52,31558,92064,237
Consumer Security Software5,9486,3956,661
 Total101,544114,152124,116

Uitgaven in miljoenen dollars, bron: Gartner (Augustus 2018)

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Hoe blijft jouw cloud bereikbaar en beheers je risico’s?

    Cloudcontinuïteit in de praktijk. Ontdek hoe je digitale continuïteit beter organiseert en risico’s beperkt.

    Computable.nl

    Eén beveiligingsstrategie voor mens, device en netwerk

    Een gids met inzicht in hoe gebruiker, apparaat en verbinding samen de beveiliging bepalen. Endpoint en gebruiker veilig verbonden.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale au...

    Digitale soevereiniteit, digitale autonomie, soevereine cloud: de termen worden vaak door elkaar gebruikt. Maar wat betekenen ze nu echt, en waarom maakt het uit? Begin juli 2026 scherpte het kabinet...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Risk

    Politie start strafrechtelijk onderzoek naar cyberaanval op Albert Heijn

    IT Strategy & Governance

    Kort: Zorgen om verkeerssoftware Rijkswaterstaat, Canon introduceert edr voor printomgeving (en meer)

    Security & Risk

    Microsoft slaat alarm over ai-cyberaanvallen

    Industry & OT

    Ot-beveiliging: spaghetti moet lasagne worden

    Patch Management

    Cybercriminelen bestoken PHP-servers na publicatie noodpatch

    Cloud & Infrastructure

    Kort: 7 miljoen voor ot-beveiliger Indurex, 10 miljoen voor Photon Bridge (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs