Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Payconiq en IDeal in Europese betaalhanden

25 april 2023 - 10:24ActueelGovernance & PrivacyABN AmroBelfiusDe VolksbankINGKBC
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Betaaloplossing IDeal wordt ingelijfd door het European Payments Initiative (EPI) waarachter zestien merendeels Franse en Duitse banken alsmede ING zitten. Het is de bedoeling dat veruit de grootste Nederlandse online-betaalstandaard over heel Europa wordt uitgerold. Het door ING, ABN Amro en Rabo ontwikkelde IDeal probeerde dat jarenlang op eigen houtje te doen, maar het succes bleef uit. Onder de vleugels van EPI moet dat beter lukken.

EPI is destijds opgericht om tegenwicht te bieden tegen Amerikaanse betaalsystemen. Behalve een wallet voor het overmaken van geld tussen verschillende bankrekeningen heeft EPI tot nog toe weinig concreets opgeleverd. Met de Nederlandse IDeal als basis denkt EPI sneller pan-Europese betaaloplossingen te kunnen introduceren.

Overigens is IDeal 2.0 in 2021 ontwikkeld door Payconiq. EPI neemt ook dat fintech-bedrijf over, oorspronkelijk een startup binnen ING. Payconiq behoort tot de eerste Europese betaalbedrijven die schaalbare real-time betaaloplossingen voor omnichannels wist te realiseren. Dagelijks lopen via zijn systemen miljoenen transacties in België, Nederland en Luxemburg. Payconiq kent KBC, Belfius, Rabo, ING en De Volksbank als aandeelhouders. In 2018 fuseerde Payconiq België met Bancontact. In 2020 lanceerde men DigiCash. Een jaar later ontwikkelde het bedrijf met hoofdkantoor in Luxemburg mede IDeal 2.0.

Met het binnenhalen van Payconiq hoopt EPI zijn ambities beter te kunnen waarmaken. Omdat IDeal, Payconiq en EPI veel verschillende aandeelhouders hebben die ook nog eens concurrenten van elkaar zijn, kan worden gesproken van een complexe deal die merendeels via uitruil van aandelen tot stand komt. Payconiq-topman Guido Vermeent vindt dat de deal overeenkomt met zijn visie een duurzaam ecosysteem te vormen via een open-API benadering en flexibele micro-services.

De naam IDeal verdwijnt op den duur. Maar het kan nog geruime tijd duren voordat de organisatie en de techniek volledig zijn geïntegreerd met EPI. Boven het persbericht heeft de organisatie ook de speelse kop geplaatst ‘IDeal wordt IDealer’. Het moet de standaard worden voor e-commerce transacties in heel Europa.

Meer over

API

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Dit gaat NIS2 jouw bedrijf aan tijd en geld kosten

    compliance
    OpinieGovernance & Privacy

    Waarom Dora- en NIS2-compliance beginnen met assetmanagement

    grens België - Nederland
    ActueelData & AI

    Ai in de Benelux: veel strategie, weinig uitvoering

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    big tech
    ActueelOverheid

    Na ingreep Microsoft bij ICC: kabinet waarschuwt voor afhankelijkheid Amerikaanse tech

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs