Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Overheid

Navo kiest IBM voor integraal beheer cybersecurity

15 december 2023 - 12:30ActueelSecurity & Risk
Diederik Toet
Diederik Toet
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

IBM versterkt de cyberbeveiliging van de Navo met een op maat gemaakte beheerapplicatie. Het techbedrijf levert vanaf januari 2024 een zogeheten ACPV-tool voor het integraal beheer van alle ict-beveiligingsomgevingen die de militaire alliantie gebruikt. Dit verbetert de zichtbaarheid en de beheermogelijkheden van de beveiligingsstatus van alle Navo-netwerken.

Het Navo-onderdeel NCIA (NATO Communications and Information Agency) selecteerde IBM Consulting Cybersecurity Services eerder deze week na een uitvoerige aanbestedingsprocedure. De procedure begon in het voorjaar van 2022. De partijen maken niet bekend hoeveel geld met de opdracht is gemoeid. Bij de keuze heeft de Navo zich laten leiden door de ervaring van IBM op het gebied van beveiliging van complexe en uitgestrekte ict-infrastructuren, aldus het techbedrijf.

IBM bouwt voor de Navo een aangepaste softwareoplossing voor een uniform overzicht van de beveiligingsstatus van alle netwerkomgevingen. Het bedrijf gebruikt data-analyse, asset discovery, integraties en beveiligingsexperts voor eenduidige informatie over gebruikte ict-beveiligingstoepassingen, configuraties, kwetsbaarheden en patches binnen de Navo. Hierdoor verbetert de zichtbaarheid van cyberrisico’s en kunnen potentiële problemen sneller en eenvoudiger worden verholpen. Het nieuwe platform ondersteunt ook andere functionele gebieden ondersteunen, zoals it-servicemanagement en financiën.

De NCIA is sinds 2014 gevestigd in Den Haag. De organisatie werkt al langer samen met IBM, bijvoorbeeld voor haar private cloud en voor een onderdeel van de ict-beveiliging. IBM ontwikkelt de nieuwe ACPV-tool bovenop de huidige toepassing die de Navo daarvoor gebruikt.

ACPV staat voor Asset, Configuration, Patching and Vulnerability.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Hoe blijft jouw cloud bereikbaar en beheers je risico’s?

    Cloudcontinuïteit in de praktijk. Ontdek hoe je digitale continuïteit beter organiseert en risico’s beperkt.

    Computable.nl

    Eén beveiligingsstrategie voor mens, device en netwerk

    Een gids met inzicht in hoe gebruiker, apparaat en verbinding samen de beveiliging bepalen. Endpoint en gebruiker veilig verbonden.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale au...

    Digitale soevereiniteit, digitale autonomie, soevereine cloud: de termen worden vaak door elkaar gebruikt. Maar wat betekenen ze nu echt, en waarom maakt het uit? Begin juli 2026 scherpte het kabinet...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Risk

    Politie start strafrechtelijk onderzoek naar cyberaanval op Albert Heijn

    IT Strategy & Governance

    Kort: Zorgen om verkeerssoftware Rijkswaterstaat, Canon introduceert edr voor printomgeving (en meer)

    Security & Risk

    Microsoft slaat alarm over ai-cyberaanvallen

    Industry & OT

    Ot-beveiliging: spaghetti moet lasagne worden

    Patch Management

    Cybercriminelen bestoken PHP-servers na publicatie noodpatch

    Cloud & Infrastructure

    Kort: 7 miljoen voor ot-beveiliger Indurex, 10 miljoen voor Photon Bridge (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs