Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Raymond Kok nieuwe ceo Mendix

Mendix-Raymond Kok
Raymond Kok.
14 februari 2024 - 14:003 minuten leestijdActueelCarrièreMendix
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Mendix krijgt een nieuwe topman. De van oorsprong Rotterdamse leverancier van een low-code-platform, inmiddels onderdeel van Siemens, heeft de Nederlander Raymond Kok tot ceo benoemd. Kok komt van Siemens Digital Industries, waar hij senior vicepresident was van de ontwikkeling van het Siemens Xcelerator-platform.

Kok volgt Tim Srock op die vanaf oktober 2021 de baas was en ook van Siemens kwam.  Srock heeft na drie jaar als ceo en daarvoor twee jaar als cfo besloten om Mendix te verlaten, ‘om zich te kunnen focussen op persoonlijke zaken.’

Zijn opvolger Kok, die vanuit Californië werkt, is goed thuis op gebied van low-code. Bij Siemens was hij een van de early adopters van deze technologie en specifiek van Mendix. Hij nam deel aan de eerste gesprekken tussen de twee organisaties, die uiteindelijk resulteerden in de overname van Mendix in 2018. Kok woont in Orange County, maar gaat kantoor houden in Boston waar Mendix zijn hoofdkantoor heeft. Zijn voorganger Tim Srock zat in Rotterdam, oorspronkelijk de thuisbasis van Mendix.

Executiekracht

De activiteiten van Mendix zijn grotendeels gevestigd in Europa, terwijl het hoofdkantoor in de VS staat. Mendix is een leider in het Magic Quadrant van Gartner. Zowel qua visie als executiekracht staat deze leverancier aan de top. Nog steeds heeft het bedrijf een voorsprong op Microsoft en OutSystems. ServiceNow en Salesforce zijn ook concurrenten, vooral door hun marketingkracht. Gartner vond tot voor kort dat Mendix de marketing en communicatie nog een tandje hoger kon zetten. Te technisch, was het oordeel. Ook de evenementen van Mendix konden beter. De go-to-market-strategie van Mendix vertrouwt meer op moederbedrijf Siemens, stelt Gartner in een recent rapport. ‘’Hoewel deze verbinding een groot deel van de groei van Mendix drijft, is dit misschien niet genoeg.’ De marktvorser spreekt met klanten die Mendix zien als primair gedreven door Siemens, bijvoorbeeld voor industriële use-cases.

Technische man

Met de benoeming van Kok kiest Siemens weer voor een technische man. Tijdens zijn 22-jarige carrière bij Siemens heeft Kok belangrijke managementfuncties vervuld. Zo heeft hij de software-as-a-service-transitie begeleid en leidde hij de industrial iot-platform-divisie en de integratie daarvan met digitale productie. Ook heeft hij de ‘unified services’ voor Siemens Xcelerator opgezet.

Zijn uitgebreide ervaring zal helpen om Mendix’ positie te verstevigen als het low-code-platform voor het oplossen van complexe uitdagingen in enterprise softwareontwikkeling, stelt Mendix. Hij is ook verantwoordelijk voor een integratie van Mendix met de rest van Siemens’ software-portfolio en andere technologieën in het Siemens Xcelerator-platform.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Winnaars Computable awards 2025
    Carrière

    Zo hebben jury en publiek gestemd bij de Computable Awards 2025

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    Carrière

    Bliksemstart voor AI House Amsterdam

    Carrière

    Kort: It-werknemer verwacht salarisgroei, The Ocean Cleanup in zee met SAP (en meer)

    Overheid

    AcICT vraagt informateurs om minister van Digitale Zaken

    Carrière

    Inge Koopmans directeur datacenter Belastingdienst

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs