Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Ai doet Microsofts datacentercapaciteit exploderen

Data-explosie
19 april 2024 - 13:25ActueelCloud & InfrastructuurMicrosoft
William Visterin
William Visterin

Microsoft schakelt vanwege het gebruik van artificiële intelligentie een tandje bij op het vlak van datacenters. Tegen midden volgend jaar moet de nieuwe capaciteit in en van hun datacenters maal drie gaan. Andere hyperscalers lijken dit voorbeeld te volgen.

Volgens documenten die Business Insider kon inkijken, gaat Microsoft op korte termijn zijn nieuwe Azure-capaciteit verdubbelen. Dat gebeurt in de tweede helft van dit fiscale jaar, dat loopt tot eind juni. Vervolgens gaat Microsoft voor een verdrievoudiging in extra datacentercapaciteit in de eerste helft van het fiscale jaar 2025. Verrassend is het bericht niet. Het bedrijf gaf vorig jaar aan dat het van plan was ‘vele miljarden dollars’ uit te geven aan het bouwen van extra capaciteit in afwachting van een snelle toename van klanten die ai-projecten willen uitvoeren.

Niet alleen het bedrijf uit Redmond voert zijn datacentercapaciteit op. Uit een rapport van Synergy Research Group blijkt dat het slechts vier jaar heeft geduurd voordat de totale capaciteit van faciliteiten die door hyperscalers worden geëxploiteerd, is verdubbeld. Het bureau voorspelt dat die totale capaciteit opnieuw zal verdubbelen in de komende vier jaar.

Het aantal datacenters van hyperscale-providers is voor het eerst de grens van duizend gepasseerd. Synergy verwacht dat er elk jaar 120 à 130 extra hyperscale-datacenters online gaan. Deze datacenters zijn qua schaal ook groter, waarbij generatieve ai wordt genoemd als de belangrijkste reden voor die toename in omvang.

De bedrijven met de grootste voetafdruk zijn de drie cloudproviders AWS Amazon, Microsoft en Google. Zij zijn goed voor zestig procent van alle hyperscale-datacentercapaciteit, gevolgd door Meta, Alibaba, Tencent, Apple, ByteDance en andere relatief kleine uitbaters.

Thuisland

Eind 2023 toonden de cijfers van Synergy aan dat de VS goed waren voor 51 procent van de wereldwijde capaciteit, Europa voor zeventien en China voor zestien procent. ‘Over het algemeen zijn datacenters in eigen beheer veel groter dan gehuurde faciliteiten. En datacenters in het thuisland van een hyperscaler zijn doorgaans ook veel groter dan de internationale faciliteiten’, stelde John Dinsdale, hoofdanalist bij Synergy vast. Hoewel kerndatacenters groter worden, zetten de cloudproviders ook steeds meer kleinere datacenters in om de infrastructuur dichter bij de klant te brengen. Of hoe naast de cloud ook de edge bijdraagt tot de groei in capaciteit.

Meer over

AIDatacenter

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    QR Computable Kort 15 aug '25
    ActueelData & AI

    Kort: NL-data op kernenergie, ai-incidenten kosten 8 procent, phishing via QR (en meer)

    M&A, Fusie & Overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Bluetron IT verkoopt tapereparatie-divisie aan Sprague

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs