Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
[Foto: yelantsevv/Shutterstock.com]

TCS: energiesector moet sneller digitaliseren

31 mei 2024 - 17:40ActueelInnovatie & TransformatieTCS
Diederik Toet
Diederik Toet

De energiesector moet vaart maken met digitalisering om de ambitieuze Europese duurzaamheidsdoelen te halen. Investeringen in technologie zoals ai, cloud computing en gedistribueerde computersystemen zijn noodzakelijk in de omschakeling naar hernieuwbare energiebronnen. Dit schrijft Tata Consultancy Services (TCS) in zijn Energy Sector Trends Report, waarin een vierstappenplan wordt gepresenteerd.

Volgens het rapport behoren energiebedrijven vier stappen volgen om hun digitale transformatie te versnellen. Het gaat om het gebruik van kunstmatige intelligentie (ai) om emissies te verminderen en onderhoudskosten te verlagen, business analytics om beter onderbouwde beslissingen te nemen, cloud computing voor het beheren van grote hoeveelheden data van hernieuwbare energiebronnen, en gedistribueerde computersystemen voor schaalbaarheid en fouttolerantie.

De noodzaak van digitalisering wordt versterkt door de doelstellingen die de EU voor 2030 formuleerde. Tegen die tijd moet 45 procent van het energieaanbod hernieuwbaar zijn en de uitstoot van broeikasgassen met 55 procent zijn verminderd. Ook dienen dertig miljoen fossielebrandstofvoertuigen dan te zijn vervangen door emissievrije alternatieven. De sector moet daarom snel schakelen om deze doelen te bereiken, aldus de TCS-onderzoekers.

Het rapport geeft enkele succesvolle voorbeelden, zoals een groot Japans energiebedrijf dat ai inzet om de efficiëntie van zijn kolencentrales te verbeteren en emissies te verminderen. Energiebedrijven die achterblijven in de digitale transformatie, zouden te maken krijgen met hogere kosten en inefficiënties.

Meer over

Digitale transformatieDuurzaamheid

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Kernapplicaties smeken om platform- en devops-aanpak

    Gemeentehuis
    ActueelData & AI

    Ook gemeente Emmen start met ai-systeem voor raadsinformatie

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Eén reactie op “TCS: energiesector moet sneller digitaliseren”

    1. Een oudlid schreef:
      2 juni 2024 om 10:11

      Misschien dat de onderzoekers van Tata eerst kunnen beginnen bij de vervuilende naamgenoot want dertig miljoen fossiele brandstofvoertuigen vervangen gaat om een industrie die ook wat aan de uitstoot moet doen. De klimaathysterie vergeet namelijk nog de milieudelicten van ongezonde emissies met directe impact op de volksgezondheid want de bubbeltjes in mijn bier zijn niet kankerverwekkend. Mens versus planeet doet de AI van modellen het beter in een verschuiving van het klimaatprobleem want de emissievrije voertuigen zullen opgeladen moeten worden en dat is nu al een probleem door zoiets als energiedichtheid. De efficiëntie van kolencentrales verbeteren terwijl de vraag toeneemt zal niet leiden tot een afname in de emissies, kiezen voor kerncentrales wel.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs