Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

App Speaksee voor doven en slechthorenden krijgt groeigeld

22 juli 2024 - 12:313 minuten leestijdActueelSoftware & Development
Rik Sanders
Rik Sanders

Speaksee, een spraakherkenningsapp waarmee doven en slechthorenden groepsgesprekken kunnen volgen, heeft ruim één miljoen euro opgehaald bij het Groningse fonds NoorderImpact en diverse angel investors. Het Rotterdamse bedrijf zet het kapitaal in voor internationale expansie en de ontwikkeling van nieuwe technologie.

Speaksee wil allereerst uitbreiden naar Groot-Brittannië, Zwitserland, Denemarken en Noorwegen. Daarna staat mogelijk Duitsland op de radar. Daarnaast wil het bedrijf uit d Maasstad het groeigeld investeren in de doorontwikkeling van de technologie zodat het toepasbaar is in meer situaties. Zo streeft Speaksee ernaar om evenementenlocaties voor onder andere lezingen en congressen, auditoriums, uitvaartcentra en kerken toegankelijk te maken voor doven en slechthorenden middels op artificiële intelligentie (ai)-gebaseerde ondertitel- en vertaaltechnologie.

Transcripties

Met beide ouders die doof zijn, zag Jari Hazelebach hoe moeilijk het is voor doven en slechthorenden om groepsgesprekken te volgen en hij besloot op zoek te gaan naar een oplossing. In 2017 startte hij in samenwerking met partner Marcel van der Ven met de ontwikkeling van de app Speaksee, die in 2022 op de Nederlandse markt werd gebracht.

De app zet gesproken woord omzet in geschreven tekst, waarbij onderscheid wordt gemaakt tussen de gespreksdeelnemers. Elk van de tot negen deelnemers ontvangt een microfoontje met een kleur, waarbij de dove of slechthorende op zijn of haar beeldscherm in real-time de transcripties ziet van het gesprek in diezelfde kleuren. Hierbij worden eventuele achtergrondgeluiden weggefilterd. Zo kunnen zij niet alleen het gesprek volgen, maar krijgen zij ook inzicht in wie wat heeft gezegd. De app werkt in veertig talen als in- en uitvoertaal.

Doorgroeien

Inmiddels wordt Speaksee ingezet door honderden doven en slechthorenden in Nederland en is het in gebruikt bij diverse bedrijven zoals KPN, Rabobank en PwC en rijksoverheidsinstanties en gemeenten. Sinds vorige week wordt Speaksee als enige spraakherkenningsapp officieel vergoed door het UWV. Vorig jaar was het bedrijf met zijn microfoonkit samen met KPN genomineerd voor de Computable Awards in de categorie Sustainable Tech.

Gerard de Gooijer, senior adviseur bedrijfsvoering Domein ICT bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties is enthousiast over het gebruik van Speaksee. ‘Waar gemiddeld genomen niet meer dan tien tot twaalf procent van de mensen met een beperking na een proefplaatsing doorstroomde naar een vast dienstverband, is dat dankzij de inzet van de inclusieve technologie toegenomen tot ongeveer de helft. Ook vergroot het voor deze groep de doorgroeimogelijkheden aanzienlijk.’

Investeerders

Van de pot van één miljoen euro die Speaksee gevuld zag worden, komt acht ton van investeerders waaronder het NoorderImpact-fonds en diverse angel investors. Hiertoe behoren onder meer de oprichters van de Nederlandse unicorn DataSnipper, Jonas Ruyter en Kai Bakker, en een aantal deelnemers van het Money Meets Ideas-netwerk van de Rabobank.  Daarnaast is 240.000 euro aan eerder opgehaalde converteerbare leningen omgezet in aandelen kapitaal. De financieringsronde werd begeleid door Generous Minds en Zebra Legal.

Meer over

AppsInclusiviteit

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    ActueelSoftware & Development

    Rodeo Software-oprichter Vos veroordeeld tot 63 mln schadevergoeding

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Proximus en Thales vernieuwen it bij Navo, ASR in zee met Outsystems (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Centric verkoopt Belgische detachering (en meer)

    toetsenbord met security-icoontjes in de vorm van sloten die open en dicht zitten.
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: European Security Program Microsoft, Atos ondersteunt Nations League, ai-assistent in A&H-winkels (en meer)

    ActueelSoftware & Development

    Kort: 10 miljoen voor Wuunder, TCS kennispartner verzekeraars, Frans factuurplatform naar Benelux (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Grote Ierse aankoop Wolters Kluwer, VirtualMetric haalt 2,25 miljoen op, nieuwe directeur Calco (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs