Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Acht vrouwelijke it-trainees beginnen bij CJIB 

30 juli 2024 - 11:50ActueelCarrièreAlyxCJIB
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) gaat meer vrouwen inzetten op tech-functies. Deze uitvoeringsinstantie van het ministerie van Justitie en Veiligheid werkt daartoe samen met Alyx.

Deze Groningse startup werft hoogopgeleide vrouwen zonder technische achtergrond. Ze krijgen de kans om te leren en te werken in de tech, met als doel de techsector diverser te maken. Acht vrouwelijke it-trainees zijn begonnen bij CJIB in verschillende it-functies.

Slechts 18 procent van de medewerkers in de techsector is vrouw. Johanna Spiller, mede-oprichter en directeur van Alyx wil dat veranderen. Ze werkt nauw samen met bedrijven en overheidsinstellingen in de tech om de eisen van de industrie te analyseren en op maat gemaakte programma’s te ontwikkelen.

Een van de vrouwen die het programma van Alyx heeft gevolgd, is Neha Singh. Ze werkt inmiddels als testanalist en EBS (Oracle E-Business Suite) Functioneel Consultant bij CJIB. Ze komt uit India en woont nu in Groningen. Singh: ‘Ik had nooit gedacht dat ik als internationale it-professional voor de Nederlandse overheid zou gaan werken.’

Naast het aantrekken van vrouwelijk talent in de sector is het ook belangrijk om het talent te behouden.  Spiller: ‘Het neerzetten van menstruatieproducten in de toiletten alleen werkt niet. Het is belangrijk dat de complete organisatiecultuur open staat voor vrouwelijk talent. Daar ligt ook onze uitdaging. We gaan in gesprek met it-bedrijven en onze trainees om de beste leeromgeving te bieden.’

Behalve het CJIB behoren ook Telindus, RVO, Unigarant en KPN tot de partnerbedrijven die traineeships bieden waarbij de vrouwen acht maanden fulltime aan de slag gaan.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    2 reacties op “Acht vrouwelijke it-trainees beginnen bij CJIB ”

    1. dino schreef:
      31 juli 2024 om 13:24

      https://www.youtube.com/watch?v=tS7_vMOHIVY 🙂

      Login om te reageren
    2. Jaap schreef:
      31 juli 2024 om 17:50

      Inderdaad Dino, als er met veel tamtam gezocht wordt naar xyz, dan is het de vraag of ze wel een xyz willen.

      Vroeger wilden men nog wel eens met veel tamtam young professionals binnenhalen om de cultuur te verbeteren, bestaand denkpatronen te doorbreken, processen te vernieuwen, om te kunnen concurreren met jonge bedrijven. Nooit meer van gehoord dat het gelukt is. Een enkeling mocht blijven. Die paste goed bij de bestaande cultuur.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    UWV stopt met Le Chat, start proef met Copilot

    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van Max en Vera

    Carrière

    Kort: Fujitsu en Carnegie Mellon onderzoeken fysieke ai, Broeders nieuwe ciso Rijk (en meer)

    Carrière

    Spoelstra Spreekt: Marathon

    Overheid

    Noordelijke combinatie wint opnieuw DUO-aanbesteding

    Carrière

    Ridderorde voor it’ers Akkerhuis, Bongers en Koolen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs