Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Ontwikkelaar voorloper inzake gebruik ChatGPT

09 augustus 2024 - 10:47ActueelCarrièreOpenAI
William Visterin
William Visterin

Drie beroepsgroepen springen eruit inzake het gebruik van ChatGPT: journalisten, it’ers en marketing professionals. En bij it’ers gaat het met name om softwareontwikkelaars; die schakelen van alle beroepen de artificiële intelligence (ai)-chatbot het meest in. Dat blijkt uit recent onderzoek van de Universiteit van Chicago.

Het onderzoek moest uitwijzen bij welke beroepsgroepen ChatGPT al is ingeburgerd, al dan niet in professionele context. Want terwijl nagenoeg elke beroepsgroep zich bewust is van de mogelijkheden van ChatGPT maakt lang niet elk profiel er gebruik van.

In samenwerking met Statistics Denmark ondervroegen de onderzoekers van de Universiteit van Chicago zowat honderdduizend werknemers uit elf beroepen.

Top drie

Uit hun studie blijkt dat de helft van de werknemers ChatGPT intussen al hanteert, waarbij jongeren en mannen er relatief meer mee aan de slag zijn. Maar er zijn bovenal grote verschillen tussen profielen. In het algemeen zijn er drie beroepsgroepen die er uitspringen: journalisten, it’ers (en dan vooral softwareontwikkelaars) en marketing professionals. Van deze groepen schakelt twee op drie ChatGPT reeds in voor professioneel gebruik.

Opvallend is veel softwareontwikkelaars ook los van hun job met ChatGPT werken. Dat brengt hun algemene gebruiksaandeel op bijna 80 procent, het hoogste aandeel van alle beroepsgroepen. In functie van hun job kan de tool hen onder meer helpen bij het schrijven en debuggen van code en het genereren van documentatie.

Ook it-supportspecialisten staan hoog in de lijst van fervente gebruikers. Zij maken gebruik van ChatGPT voor het snel oplossen van technische problemen, het beantwoorden van gebruikersvragen en het automatiseren van routinetaken.

Perplexity

Overigens is ChatGPT niet de enige ai-chatbot. Er zijn er nog andere zoals Gemini van Google en Claude van Anthropic. Een recent onderzoek van The Wall Street Journal riep een tweetal maanden geleden het minder bekende Perplexity uit tot de beste, ook om te coderen. Met ChatGPT als tweede.

Bron: Universiteit van Chicago, 2024

Meer over

AIChatGPTOntwikkelen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Ai, gedrag en soe­ve­rei­ni­teit centraal op Cybersec Netherlands 2026

    Data & AI

    UWV stopt met Le Chat, start proef met Copilot

    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van Max en Vera

    Carrière

    Kort: Fujitsu en Carnegie Mellon onderzoeken fysieke ai, Broeders nieuwe ciso Rijk (en meer)

    Carrière

    Spoelstra Spreekt: Marathon

    Overheid

    Noordelijke combinatie wint opnieuw DUO-aanbesteding

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs