Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Check Point koopt Cyberint voor aanpak valse websites en nep-accounts

Social media
29 augustus 2024 - 12:13ActueelSecurity & AwarenessCheck PointCyberint
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Ict-beveiliger Check Point neemt branchegenoot Cyberint over. Dat van oorsprong Israëlische bedrijf richt zich op het traceren van valse websites, imitaties van sociale-mediapagina’s en gestolen data zoals personeelsgegevens. Die diensten voor extern risicomanagement worden toegevoegd aan het security operations center (soc) van Check Point.

Het aanbod van Cyberint wordt geïntegreerd in het Check Point Infinity Platform dat gericht is op algehele dreigingspreventie. De producten zijn ook beschikbaar als beheerde dienst via Check Point Infinity Platform Services, meldt de koper. Financiële details over de overname zijn niet gedeeld.

Cyberint (niet te verwarren met het Nederlandse Cybersprint dat in 2022 werd ingelijfd door Darktrace) telt 170 medewerkers en is actief in de Benelux en Noord-Europa. Het in 2010 opgerichte bedrijf bedient klanten variërend van kredietverzekeraars tot technische bedrijven en pakketdiensten. Cyberint-directeur Yochai Corem verwacht onder de vleugels van Check Point een grotere groep bedrijven te beveiligen tegen de alsmaar toenemende dreigingen van buiten het eigen ict-netwerk. Veel organisaties hebben volgens hem te maken met gelekte gegevens en valse websites. Er is volgens Corem dan ook veel behoefte aan realtime-intelligentie en een proactieve verdedigingsstrategie.

Sociale media

Ook Sharon Schusheim, verantwoordelijk voor de dienstverlening van Check Point, is enthousiast. Hij wijst op de mogelijkheid om ongeïdentificeerde risico’s om te zetten in autonome preventieve acties. Dat moet zowel binnen Check Point als met beveiligingsproducten van derden gebeuren. Gecompromitteerde systemen zijn dan beter te beveiligen tegen dreigingen die van buiten het eigen netwerk komen.   

Cyberints aanbod voor extern risicomanagement biedt software voor detectie en het offline halen van valse websites en sociale-media-accounts, maar ook gestolen referenties en gelekte gegevens zijn op te sporen. Het stelt bedrijven ook in staat kwetsbare websites en applicaties te detecteren en deze kwetsbaarheden te prioriteren en volgens een stappenplan aan te pakken. Met de opkomst van ai-toepassingen worden steeds meer processen autonoom uitgevoerd. De afronding van de overname vindt naar verwachting eind 2024 plaats.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Security dreigingen 2025 in beeld

    De nieuwste inzichten uit het wereldwijde security-landschap

    Computable.nl

    5 must-haves om video-onderzoek een boost te geven

    Over toekomstbestendig video-onderzoek

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    shutterstock_2613992723 one photo 16x9
    Security & Awareness

    Het nieuwe ransomwarehandboek: ai-gestuurde afpersing en data-first-aanvallen

    Security & Awareness

    Capgemini en Nviso winnen EU-cybersecuritycontract

    Innovatie & Transformatie

    SandGrain krijgt 13,5 miljoen voor iot-beveiliging met hardware

    Security & Awareness

    Werken aan weerbaarheid

    Security & Awareness

    Kabinet vergroot digitale weerbaarheid

    privacy
    Cloud & Infrastructuur

    Transparantie, redundantie en weerbaarheid: fundament voor vertrouwen in mobiele netwerken

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs