Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Nederlandse staat neemt prioriteitsaandeel in Fox Crypto

10 april 2025 - 12:313 minuten leestijdActueelSecurity & AwarenessCR Group NordicFox CryptoMinisterie van BZKMinisterie van Defensie
Rik Sanders
Rik Sanders

De verkoop van Fox Crypto door moederbedrijf NCC Group aan de Zweedse CR Group Nordic is afgelopen 28 maart afgerond. De deal werd vorig jaar 1 augustus aangekondigd. Minister Ruben Brekelmans laat in een Kamerbrief weten dat het Rijk op 28 maart via Invest-NL een zogeheten prioriteitsaandeel in Fox Crypto heeft genomen. Dit om de nationale veiligheidsbelangen te borgen.

Fox Crypto is een in Nederland gevestigd bedrijf dat cryptografische producten ontwikkelt en produceert voor onder andere de Nederlandse Staat. Dit zijn producten waarmee onder andere staatsgeheimen worden versleuteld en veilig gehouden. Binnen de overheid is Defensie de grootste klant.

In 2015 is Fox Crypto eigendom geworden van de Britse NCC Group door de overname van het moederbedrijf van Fox Crypto, de Fox IT Group. NCC kondigde april vorig jaar aan de cryptotak te willen verkopen omdat het zich alleen nog wil concentreren op de groei van zijn cybersecuritydiensten, Omdat de producten en diensten van Fox Crypto van strategisch belang voor de overheid zijn, is het verkooptraject om die reden nauwgezet gevolgd door het ministerie van Defensie, in afstemming met de ministeries van EZ en BZK. Zo constateerde EZ dat de Wet veiligheidstoets investeringen, fusies en overnames (Wet vifo) is nageleefd bij deze transactie.

Belangen borgen

Minister Brekelmans schrijft in de Kamerbrief dat uiteindelijk is besloten om een prioriteitsaandeel in Fox Crypto te nemen. Volgens Brekelmans is het hebben van een nationale ontwikkel- en productiecapaciteit op gebied van zogeheten high assurance technologie cruciaal voor de digitale autonomie en weerbaarheid van Nederland. Deze ambitie is tevens onderdeel van de Nationale Crypto Strategie (NCS) die de chief information officer-Rijk (BZK) uitvoert.

Na overleg met de nieuwe eigenaar, de Zweedse CR Group, over het borgen van de Nederlandse belangen in Fox Crypto is een combinatie van maatregelen genomen: een aanscherping van de contractuele afspraken, de instelling van een raad van commissarissen met daarin een lid te benoemen door Invest-NL, en een positie van deze staatsinvesteringsmaatschappij als prioriteitsaandeelhouder. Een van de wettelijke taken van Invest-NL is om op verzoek van de Nederlandse staat een aandelenbelang aan te houden indien daarmee voor de staat een wezenlijk economisch belang gemoeid is.

Invest-NL heeft als houder van het prioriteitsaandeel bepaalde rechten die maken dat onder meer besluiten in de bedrijfsvoering niet nadelig werken voor de Nederlandse belangen, alsook dat nationale ontwikkeling- en productiecapaciteit gegarandeerd blijft. Ook is er een nieuwe strategische samenwerkingsovereenkomst gesloten voor de samenwerking en ontwikkeling van high-assurance-cryptoproducten. 

Over hoe groot het aandeel is en wat heeft het gekost, laat de minister zich niet uit. Wel staat in een toelichting dat het gaat om ‘beperkte financiële consequenties die worden gedekt door de begroting van Defensie.’

Meer over

Investering

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Security dreigingen 2025 in beeld

    De nieuwste inzichten uit het wereldwijde security-landschap

    Computable.nl

    5 must-haves om video-onderzoek een boost te geven

    Over toekomstbestendig video-onderzoek

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Eén reactie op “Nederlandse staat neemt prioriteitsaandeel in Fox Crypto”

    1. Een oudlid schreef:
      10 april 2025 om 23:38

      Centric 2.0?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    shutterstock_2613992723 one photo 16x9
    Security & Awareness

    Het nieuwe ransomwarehandboek: ai-gestuurde afpersing en data-first-aanvallen

    Security & Awareness

    Capgemini en Nviso winnen EU-cybersecuritycontract

    Innovatie & Transformatie

    SandGrain krijgt 13,5 miljoen voor iot-beveiliging met hardware

    Security & Awareness

    Werken aan weerbaarheid

    Security & Awareness

    Kabinet vergroot digitale weerbaarheid

    privacy
    Cloud & Infrastructuur

    Transparantie, redundantie en weerbaarheid: fundament voor vertrouwen in mobiele netwerken

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs