Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Kort: Heel veel medische apparatuur cyber-onveilig, 5 miljoen voor R&D (en meer)

08 augustus 2025 - 12:003 minuten leestijdActueelSecurity & AwarenessAlluvionAlsoAmistaCapital AModatNWOPerspectief
Bouko de Groot
Bouko de Groot
redactie@computable.nl

Meer dan vijftigduizend Nederlandse medische apparaten zijn zo lek als een zeef, Amista neemt Alluvion over, Also Nederland gaat Toughphones verkopen en Perspectief stelt tot 5 miljoen beschikbaar voor R&D. Dat zijn de onderwerpen in dit nieuwsoverzicht.

Meer dan 50.000 medische apparaten in Nederland zeer slecht beveiligd

Veel medische apparaten met een internetverbinding, in Nederland alleen al meer dan 50.000, zijn verkeerd geconfigureerd, waardoor privé-informatie online toegankelijk is. ‘Vertrouwelijke medische beelden, waaronder MRI-scans, röntgenfoto’s en zelfs bloedonderzoeksresultaten van ziekenhuispatiënten wereldwijd, worden online blootgesteld vanwege cyberbeveiligingsproblemen in zorgnetwerken en -apparaten,’ zo concludeert de Haagse cyberbeveiliger Modat op basis van eigen onderzoek.

Doordat scanners niet veilig waren geconfigureerd, ontdekte en identificeerde Modat bijvoorbeeld hersenscans, compleet met de namen van patiënten en scandata. ‘Met dezelfde methode kregen we toegang tot een reeks andere medische beelden: oogonderzoeken van opticiens, röntgenfoto’s van het gebit, bloedtestresultaten en zelfs gedetailleerde MRI-scans van de longen die vaak worden gebruikt om patiënten met longkanker te helpen.’ In sommige gevallen gebruiken deze systemen helemaal geen authenticatiemethoden of zeer zwakke wachtwoorden (admin, demo, secret, 123456, 123456789). Ook bleek dat patches niet altijd werden toegepast, ‘vooral in medische omgevingen, waar het onmogelijk lijkt om systemen offline te halen om een update uit te voeren.’

Amista neemt Alluvion over

De Belgische SAP-specialist Amista heeft collega Alluvion overgenomen, zo melden de twee. De nieuwe aanwinst is ‘een snelgroeiend consultancybedrijf dat gespecialiseerd is in master data governance’. Beide managing partners blijven werkzaam bij het bedrijf. Investeerder Capital A, het ooit verzelfstandigde participatiefonds van ABN Amro, is voor de helft eigenaar van de moeder, de andere helft is in handen van de werknemers van de verschillende bedrijven die al in de loop der tijd zijn overgenomen.

Also Nederland wordt Europese distributeur van JCB Phone

Het Britse JCB Phone heeft het Nijmeegse Also Nederland benoemd om het volledige assortiment van het Britse bedrijf te distribueren in continentaal Europa, zo melden de twee vandaag.  Dankzij de overeenkomst krijgt JCB Phone, die robuuste mobiele apparaten zoals Toughphone maakt, toegang tot het uitgebreide reseller-, VAR- en retailnetwerk van Also, ‘wat zorgt voor een bredere beschikbaarheid in de bouw, logistiek, landbouw en andere veeleisende sectoren.’ De Zwitserse moeder Also is een ict-toeleverancier die actief is in onder andere 31 Europese landen met tienduizenden resellers.

Perspectief opent een nieuwe financieringsronde

Het NWO-programma Perspectief heeft de deuren weer geopend voor onderzoeksvoorstellen. Deze kunnen tot en met 7 oktober worden ingediend. ‘Deze Call voor proposals is gericht op onderzoekers van universiteiten, hogescholen en TO2-instellingen, bedrijven en maatschappelijke organisaties die gezamenlijk willen werken aan de ontwikkeling van technologische innovaties,’ aldus de oproep. Voor elk van de zeven toe te kennen projecten is 2 tot 5 miljoen euro beschikbaar. Ze mogen tot zes jaar duren. Verder zijn er een aantal kleine wijzigingen in de aanpak ten opzichte van de vorige.

Meer over

Cloud securityKortOvernamesubsidie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    De Nieuwe Realiteit van OT Security

    Waarom kritieke systemen om een andere securityaanpak vragen

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Risico, risk
    Security & Awareness

    ABN Amro: mkb gebruikt ai, maar ontbeert beleid voor relevante risico’s

    Security & Awareness

    Wie is aansprakelijk?

    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naar daadwerkelijke risicoreductie

    Security & Awareness

    Dit zijn de grootste blinde vlekken in de it-omgeving

    Security & Awareness

    Simplificatie NIS2-richtlijn kan juist leiden tot meer complexiteit

    Security & Awareness

    Kort: Hack beïnvloedt omzet binnen 24 uur, Oranje-kijkers massaal online (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs