Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Rotterdamse politie rolt internationale online handel in valse id’s op

[Foto Teacher Photo, Shutterstock ]
29 augustus 2025 - 07:00ActueelSecurity & Awareness
Bouko de Groot
Bouko de Groot
redactie@computable.nl

Het Rotterdamse cybercrimeteam heeft samen met de FBI een in Amsterdam gevestigde online leverancier van valse documenten opgerold en alle data veiliggesteld. Aanhoudingen kunnen volgen.

Het cybercrimeteam van de politie Rotterdam heeft samen met de FBI de website VerifTools offline gehaald. Bij de actie is ook alle data bemachtigd. ‘In het datacenter in Amsterdam stelde de politie twee fysieke servers en ruim 21 virtuele servers veilig’, aldus de politie. De site ‘wordt beschouwd als een van de grootste platforms waar afbeeldingen van valse identiteitsbewijzen werden geproduceerd. Hiermee omzeilde gebruikers controles om zo hun ware identiteit te verhullen.’

Gebruikers van de site konden tegen betaling een vals id-bewijs downloaden. Daarmee konden kyc-controles van bijvoorbeeld banken worden omzeild. ‘De gehele infrastructuur van de website die op de servers staat is veiliggesteld en gekopieerd.’ Beheerders en gebruikers worden opgespoord en het OM sluit toekomstige aanhoudingen niet uit. ‘Op valsheid in geschrifte, het valselijk opmaken van een identiteitsbewijs of valse betaalinstrumenten staat een maximale gevangenisstraf van zes jaar.’

Internationale samenwerking tegen phishing

Het Expertisecentrum Identiteitsfraude en Documenten, was eerder een onderzoek gestart en ontdekte al snel dat de gekochte downloads werden gebruikt ‘voor het plegen van andere strafbare feiten.’ Daarop gaf het centrum de bevindingen aan het Rotterdamse cybercrimeteam, dat een vergelijkbaar onderzoek was gestart en een verdachte wist te koppelen. Ook de FBI en de politie van Wales waren inmiddels bezig met een onderzoek naar VerifTools, onder andere als onderdeel van een huurfraudezaak. ‘Zo werd duidelijk dat VerifTools een belangrijke spil was in een criminele infrastructuur.’

‘Naast het genereren van afbeeldingen van valse identiteitsbewijzen zoals paspoorten en id’s, van verschillende landen, kunnen via dergelijke websites ook valse bankverklaringen, valse facturen, valse verblijfsvergunningen en meer worden besteld. Zo weten de criminelen hun slachtoffers voor veel geld op te lichten.’ Bijvoorbeeld door de valse documenten te gebruiken voor phishing. ‘Ook jongeren kunnen via dit soort platforms afbeeldingen van valse id’s maken om bijvoorbeeld illegaal een club binnen te komen. Zij riskeren hiermee een strafblad voor het leven,’ waarschuwt de politie.

Meer over

Cloud securityCybercrimefraudePhishingpolitie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    De Nieuwe Realiteit van OT Security

    Waarom kritieke systemen om een andere securityaanpak vragen

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Wie is aansprakelijk?

    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naar daadwerkelijke risicoreductie

    Security & Awareness

    Dit zijn de grootste blinde vlekken in de it-omgeving

    Security & Awareness

    Simplificatie NIS2-richtlijn kan juist leiden tot meer complexiteit

    Security & Awareness

    Kort: Hack beïnvloedt omzet binnen 24 uur, Oranje-kijkers massaal online (en meer)

    Security & Awareness

    Naar binnen via de ventilatie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs