Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Fiscus spoort startende it-ondernemer aan administratie te digitaliseren

[Beeld: Shutterstock/Who is Danny]]
09 juli 2026 - 07:00ActueelOverheidBelastingdienstKVK
Cees Visser
Cees Visser

De Belastingdienst roept startende ondernemers, waaronder veel zzp’ers in de it, op hun administratie vanaf het begin goed in te richten. Aanleiding is de naderende deadline voor de btw-aangifte over het tweede kwartaal, die op 31 juli afloopt. Volgens onderzoek van de Belastingdienst vreest bijna een derde van de starters administratieve fouten te maken.

Uit cijfers van de Kamer van Koophandel blijkt dat in het eerste kwartaal van 2026 circa 48.000 nieuwe zzp’ers zijn gestart. Tegelijkertijd blijkt uit een peiling onder ondernemers dat vijftien procent pas vlak voor de aangiftedatum begint met het verzamelen van de benodigde gegevens voor de btw-aangifte.

Om dat te voorkomen, introduceert de Belastingdienst een informatiepagina met een stappenplan voor het inrichten van de administratie en praktische ondersteuning bij de btw-aangifte. Daarbij adviseert de dienst ondernemers nadrukkelijk gebruik te maken van digitale boekhoudsoftware om inkomsten, uitgaven en bonnetjes overzichtelijk vast te leggen.

‘Veel startende ondernemers richten zich vooral op hun bedrijf, waardoor de administratie gemakkelijk naar de achtergrond verdwijnt’, zegt Muhammed Öztoprak, landelijk coördinator dienstverlening mkb bij de Belastingdienst. Volgens hem helpen vaste administratieve routines en digitale hulpmiddelen om niet alleen de btw-aangifte te vereenvoudigen, maar ook meer inzicht te krijgen in de financiële positie van de onderneming.

Herinneringen

Naast het gebruik van boekhoudsoftware adviseert de Belastingdienst ondernemers om periodiek de administratie bij te werken, herinneringen voor aangifte en betaling in te stellen en ontvangen btw-bedragen apart te reserveren. Ook wijst de dienst erop dat betalingen sinds mei 2026 via nieuwe rekeningnummers verlopen.

Voor een deel van de startende ondernemers kan bovendien de kleineondernemersregeling (KOR) aantrekkelijk zijn. Ondernemers die daarvoor in aanmerking komen, hoeven geen btw meer in rekening te brengen en doen geen periodieke btw-aangifte meer, maar kunnen ook geen betaalde btw terugvragen.

Genoemde infopagina is aangevuld met chat-, video- en telefonische ondersteuning.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duu...

    Een effectief traject begint bij het expliciet maken van businesswaarde. Die businesswaarde bestaat uit meer dan alleen functionele wensen. Het vraagt inzicht in de essentiële data, afhankelijkheden binnen processen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Bundeswehr gunt aan Prowise, Alphen aan den Rijn selecteert DSC

    Overheid

    De agenda van staatssecretaris Willemijn Aerdts: drie prioriteiten

    Overheid

    EU-rechter: Apple blijft gebonden aan DMA-regels voor App Store en interoperabiliteit

    Overheid

    Spoelstra Spreekt: Nog een keer!

    Cloud & Infrastructuur

    Mecklenburg-Vor­pom­mern­ kiest voor Nextcloud  

    Overheid

    Kort: Te­le­com­sto­rin­g vaak schuld van leverancier, bouw Equinix-datacenter op de rem (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs