Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Carrière

Pol Hauspie geen commissaris meer

24 november 2000 - 14:00ActueelCarrière
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

HAARLEM – Donkere wolken pakken zich samen boven Lernout & Hauspie. Gisteren is mede-oprichter Pol Hauspie opgestapt als commissaris.

Hij is nu alleen nog aandeelhouder in zijn spraaktechnologiebedrijf. De stap kwam op het moment dat de Belgische justitie een onderzoek aankondigde naar gerommel in de boekhouding.
Hauspie stapte begin november samen met Jo Lernout, de man met wie hij het naar hen genoemde bedrijf uit de grond stampte, al uit de dagelijkse leiding. Ze bleven nog wel lid van de raad van bestuur, wat gelijk staat met de Nederlandse raad van commissarissen. De Amerikaan John Duerden, die sinds het terugtreden van Lernout en Hauspie op 9 november de dagelijkse leiding kreeg, zei dat het terugtreden van Hauspie en het opstappen van een paar financiële mensen bedoeld zijn om de geloofwaardigheid van L & H te herstellen.
Of dat lukt is nog maar de vraag. Het Ieperse bedrijf kwam de afgelopen maanden in opspraak door publicaties in de zakenkrant The Wall Street Journal dat het zijn resultaten in Azie veel te rooskleurig had voorgesteld. De Amerikaanse beursautoriteiten stelden een onderzoek in.
De voorlopig laatste episode is het onderzoek in België zelf. Het parket startte twee weken geleden een vooronderzoek nadat L & H toegaf dat de resultaten over de afgelopen twee jaar en de eerste helft van dit jaar moeten worden bijgesteld.
Maar analisten en investeerder ventileerden gisteren hun twijfels. Het bedrijf heeft de afgelopen maanden geen orders van belang aangekondigd en de kaspositie houdt momenteel ook niet over. In maart moet het bedrijf 200 miljoen dollar (700 miljoen gulden) aan kortlopende schulden aflossen en niemand weet waar dat geld vandaan moet komen.
Als de onderzoeken naar valsheid in geschrifte belastende feiten opleveren, kan het bedrijf ook nog een schadeclaims tegemoet zien van Amerikaanse en Belgische aandeelhouders. Zeker in de VS kunnen dan claims worden toegekend die het einde van het bedrijf betekenen.
Dat alles weerspiegelt zich in de beurskoers. In maart gingen de aandelen nog voor ruim 170 gulden van de hand. Maar toen de handel in het aandeel Lernout&Hauspie op 9 november werd opgeschort, bedroeg de koers nog maar een schamele 8 gulden.
 
Sjaak Smakman
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Industry news

    Kort: Grootste cryptodiefstal ooit treft Binance, Wolters Kluwer vangt 40 miljoen voor Steuertipps (en meer)

    Pim de Witte
    IT Strategy & Governance

    Jonge techmiljardair Pim de Witte wil vooral grip houden op ai

    IT Strategy & Governance

    ‘Pushing Boundaries’ centrale thema Computable Awards 2026

    Cloud & Infrastructure

    Kort: Fujifilm schroeft productie tapes fors op, Afas vernieuwt familiestatuut (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Glanzende cijfers Microsoft, toch reorganisatie

    Carrière

    Booking.com wint rechtszaak over thuiswerken

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs