Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

McNealy hekelt gedrag van Microsoft

28 september 1999 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Sun-topman Scott McNealy blijft concurrent Microsoft betichten van anti-concurrentie gedrag, zo blijkt uit een gesprek tijdens een bedrijfsbezoek aan zijn hoofdkwartier in Palo Alto. Het probleem met Microsoft zit niet in de Internet-browser, maar in het feit dat het bedrijf op grote schaal aanbieders van Internet-toegang overneemt.

Volgens McNealy redeneert Microsoft vanuit de gedachte dat wat met onderzoek en ontwikkeling niet lukt, dan maar via fusies en overnames moet gebeuren. Het eind van die trend is echter in zicht: "Als we ze nog vijf jaar kunnen tegenhouden, heeft Internet de macht definitief overgenomen." Dan staat Sun er goed voor, aldus zijn ceo (chief executiver officer), want vijftien van de twintig grootste Internet-aanbieders draaien op zijn hardware en software.
Een belangrijke rol in dat proces is volgens McNealy weggelegd voor het besturingssysteem Linux. "Dat vreet steeds meer van de omzetbasis van Windows NT weg. Geen wonder: het is gratis, de broncodes zijn vrij beschikbaar en er werken dagelijks heel veel mensen aan."
Met het onlangs overgenomen Star Office wil Sun een vergelijkbare situatie creëren op de markt van ‘office’-pakketten. Daar haalt Microsoft volgens McNealy 60 procent van zijn winst vandaan. "Star Office is geen 500 MB groot, maar slechts 65 MB. Het is georiënteerd op het web en Internet-portalen, het kan prima overweg met de bestandsformaten van Microsoft, en het is gratis." Dat is de trend, aldus McNealy: gratis software, berichtendiensten en Internet-agenda’s. Binnen de kantoormuren valt volgens hem eenzelfde trend te ontwaren.
In een tijdperk dat allesonline is te doen via een Java-browser, hebben drie groepen grote ondernemingen de toekomst, aldus McNealy: aanbieders van breedbandtoegang tot Internet (kabelmaatschappijen en telecombedrijven), aanbieders van informatie als Time Warner en Bertelsmann, en fabrikanten van apparatuur als Cisco, Sun en IBM. "In elk van die groepen blijven alleen de groten over", stelt de Sun-ceo.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Alphabet ziet kasgeld opdrogen door ai-race

    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor Europese cloudaanbieders als T-Systems is het belangrijk keuzevrijheid te bieden”

    IT Strategy & Governance

    Glanzende cijfers Microsoft, toch reorganisatie

    Carrière

    Booking.com wint rechtszaak over thuiswerken

    IT Strategy & Governance

    De agent doet precies wat hij mag

    IT Strategy & Governance

    KPN ziet omzet stijgen, zakelijke markt keert terug naar groei

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs