Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Palm onthult ‘Linux-Psion’

16 juli 2007 - 08:46ActueelCloud & InfrastructuurPalm

De aloude pda (handcomputer) wordt voorbijgestreefd door de smartphone, tegenwoordig bijna volwaardig multimedia-computer. Toch lijkt de laptop zijn eigen plaats te behouden. Pionier Palm probeert dat nu te veranderen met een tussenvorm.

Ed Colligan presenteerde de Foleo, een mini-laptop met onder meer tekstverwerkingssoftware en webbrowser Opera 9, draaiende op Linux. Dit subnotebook met ARM-processor heeft usb, WiFi, Bluetooth en geheugenkaartsloten. Het functioneert op zichzelf, maar kan ook dienen als randapparaat voor een Treo-smartphone (met Palm OS of Windows Mobile) van Palm. De Foleo is ongeveer zo groot als een boek, weegt 1,13 kilo en moet vijf uur werken mét WiFi aan op één acculading.
Het apparaat lijkt door de koppeling met een smartphone vooral nuttig als toetsenbord en scherm (10 inch, 1024×600), beide wat groter en dus bruikbaarder voor data-invoer en -bewerking. Analisten reageren dan ook sceptisch; de Foleo zou vooral een randapparaat zijn en dan nog een relatief duur ook (in de VS zeshonderd dollar). Tim Bajarin van marktmonitor Creative Strategies ziet geen massamarkt voor de Foleo. "Smartphones vormen nu nog maar een fractie van de markt voor mobiele telefoons en slechts een deel van die klanten is geïnteresseerd in het meedragen van (nog) een los apparaat." Palm- en Treo-uitvinder Jeff Hawkins ziet wel een grote markt: "Dit zal smartphones uiteindelijk succesvoller maken."
De Treo-leverancier zegt op de zakelijke gebruiker te mikken. Palm benadrukt dat het softwareontwikkelkits uitbrengt voor applicatieontwikkelaars. Verder wil het bedrijf op termijn wel compatibiliteit met concurrerende smartphones, zoals de BlackBerry van RIM of de iPhone van Apple. Er zijn vooralsnog geen gesprekken hierover gaande tussen de betreffende fabrikanten.

Foleo versus laptop
De zakelijke gebruiker neemt normaliter echter de laptop mee. Bajarin concludeert dat de Foleo het vooral moet opnemen tegen de laptop en ziet dus een beperkte markt; die van de zogeheten road warrior. Palm bevestigt de positionering tegenover de volbloed laptop, dus niet alleen de nichemarkt van de subnotebooks.
Palm haakt hiermee ook in op de UMPC-hype, vooral gegenereerd door Microsoft en Intel. Die twee ict-leveranciers, bijgestaan door partners als Asus en Samsung, promoten het concept van de kleinere laptop, ofwel ultramobiele pc (UMPC). Dat initiatief heeft in de eerste generatie echter het eigen doel van een prijs rond de zeshonderd dollar bij lange niet gehaald. Bovendien is de batterijduur van dergelijke apparaten ook nog niet bepaald optimaal.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Kort: Ai-cloud­spe­lers dagen hy­pers­ca­lers uit, Nearfield haalt re­cord­be­drag op (en meer)

    Security & Awareness

    Kort: Hack beïnvloedt omzet binnen 24 uur, Oranje-kijkers massaal online (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Simac wil met Nederlands cloud- en ai-platform weg omhoog inslaan

    Innovatie & Transformatie

    Rotterdam gaat quantumbeveiligde communicatie in de praktijk testen

    Overheid

    Gov.nl is in twee à drie jaar terug te verdienen

    Cloud & Infrastructuur

    Universiteit Utrecht claimt schade bij KPN na datacenterbrand

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs