Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Voormalig Tandem-medewerkers succesvol in eigen onderneming

22 oktober 1998 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Roy op het Veld
Roy op het Veld

De naam Youngwood was al een begrip in de Tandem-wereld lang voordat het bedrijf met deze naam daadwerkelijk van de grond kwam. Willem Edelenbos (wood) en Martin de Jong (young), de oprichters ervan, maakten als duo naam en faam bij Tandem en zijn klanten. Dat leidde juni vorig jaar tot de oprichting van een eigen onderneming. Sindsdien maken een groeiend aantal Tandem-medewerkers de overstap naar deze dienstverlener voor Tandem-systemen.

Het jonge en snelgroeiende bedrijf telt inmiddels vijftien medewerkers. Youngwood beperkt zich niet tot de Tandem Non-Stop-omgeving, maar richt zich op het leveren van kennis rond bedrijfskritische systemen. Dat speelt volgens het bedrijf een steeds belangrijker rol. Algemeen directeur Gert van Hasselt, die in juli vanuit Compaq overkwam, legt uit waarom: "Steeds meer bedrijven worden afhankelijk van bedrijfskritische systemen. De productcomponenten evolueren meer en meer in standaard gebruiksgoederen. Wat uiteindelijk overblijft, is de kennis om die verschillende hardware- en softwarecomponenten samen te voegen. Door de standaardisatie van de technologie worden de onderliggende platformen onbelangrijker."

Pretenties

Leveranciers pretenderen volgens Van Hasselt vaak dat hun machines bepaalde eigenschappen hebben op het gebied van beschikbaarheid, waardoor deze ingezet zouden kunnen worden in veeleisende omgevingen als die van de bankwereld. "Maar het gaat niet alleen om de individuele componenten, het gaat ook om de combinaties ervan. En daar is kennis voor nodig."
Marcel Chrétien, marketingmanager bij Youngwood, stelt dat naast kennis de juiste mentaliteit cruciaal is. "Toen Tandem Windows NT ging ondersteunen ontbrak de juiste mentaliteit. Ik heb gezien dat PC-programmeurs ingezet werden om bedrijfskritische serverapplicaties te bouwen. Het gebruiken van een client-aanpak voor ‘Nonstop NT’ werkt niet."

Speerpunt

Inmiddels zijn Youngwood en Compaq (dat het voormalige Tandem opkocht) partners. De professionele dienstverlening, waar Youngwood zich met zijn eigen filosofie zo succesvol op beweegt, blijft een speerpunt voor het voormalige Tandem. Woordvoerster Jolanda Peek benadrukt dat Compaq nog zeer actief is op dit gebied: "Wij hebben hoge groeidoelstellingen. Het voormalige Tandem Professional Services maakt nu deel uit van de afdeling Nsis." Deze voormalige Digital-afdeling Network & Systems Integration Services herbergt veel kennis over bedrijfskritische omgevingen. De samenwerking tussen de twee bedrijven komt onder andere tot uitdrukking in de instructeurs die Youngwood bij Compaq plaatst.

Sterke banden

Youngwood heeft vanuit zijn Tandem-verleden sterke banden met de financiële wereld. Het zet zijn kennis in door het aanbieden van consultancy en opleidingen. "Wij doen onderzoek naar de beschikbaarheid van IT-infrastructuren en bedenken verbeteringen. We verzorgen ook een acht weken durende opleiding voor systeemspecialist", aldus Van Hasselt. Youngwood is daarnaast actief met productinnovatie. Samen met IBM en Syllogic ontwikkelt het bedrijf zogenoemde extensies voor Compaq Himalaya-servers waardoor deze met de beheersoftware van IBM’s Tivoli te beheren zijn.
Via de financiële markt komt Youngwood ook terecht op andere marktgebieden. Zo gaat het bedrijf een competence center inrichten voor betalingsverkeer via Internet. Bij Visa heeft Youngwood gewerkt aan het in productie brengen van betalingen via het SET-protocol (Secure Electronic Transaction). De kennis en ervaring die is opgedaan in dat project dient als basis voor het aanbieden van diensten op het gebied van elektronische handel op basis van SET.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs